stat
Impreza już się odbyła

Koncerty w muszli: W rytmie rock'n'rolla

Koncert w muszli na Molo jest większą częścią widowiska muzycznego poświęconego pamięci Franciszka Walickiego, Ojca polskiego rocka. Widowisko to odbyło się 14 maja 2015 r. w sali koncertowej III Flotylli Marynarki Wojennej "Grom" w Gdyni-Oksywie, w miejscu uważanym za kolebkę polskiego rocka.

sie 22

niedziela, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 79-129 zł
Kup bilet
lis 20-21

sobota - niedziela, godz. 09:00

Gdynia,
bilety 229 zł
W Sopocie zaprezentujemy historię polskiego rocka w zarysie przedstawiając utwory muzyczne od momentu powstania pierwszego zespołu rockowego Rhytm&Blues poprzez przeboje Czerwono-Czarnych, Niebiesko-Czarnych, Breakout, Czerwonych Gitar. Wszystkie te grupy rockowe założył Franciszek Walicki, a swoje przeboje prezentował pod pseudonimem Jacek Grań. Był odkrywcą największych talentów rockowych takich osób jak Krzysztof Klenczon, Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Kasia Sobczyk, Karin Stanek, Maciej Kosowski, Helena Majdaniec, Janusz Popławski, bracia Bernolakowie, Włodzimierz Wander i wielu innych. Był także pomysłodawcą powstania Non-Stopu w 1961 r. przy molo.

blues - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:

OLD YOUNG powstał w 2013 roku, założony z inicjatywy perkusisty Mieczysława Pawlaka. Nazwa grupy nawiązuje do wieloletniego doświadczenia starszej gwardii muzycznej, połączonego z zapałem i pozytywnymi emocjami jej młodszych członków. Zespół posiada w swoim bogatym repertuarze przeboje polskiego i światowego rocka, popu oraz bluesa i nawet heavy metalu. Jako "cover band" grupa zdobyła przychylność słuchaczy, klubów muzycznych oraz firm. Old Young został doceniony w środowisku motocyklowym, gdzie w czasie imprez integracyjnych grał energiczne koncerty. Zespół uczestniczył muzycznie w szczytnej ogólnopolskiej akcji charytatywnej MOTOSERCE w 2014.

Największym dotychczasowym osiągnięciem w historii zespołu był występ w Pułtusku podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w 2015 roku, gdzie zespół zdobył nagrodę internautów oraz kilka znaczących wyróżnień. Specjalną nagrodę przyznało zespołowi Stowarzyszenie Muzyczne im. Krzysztofa Klenczona "Christopher" za ciekawe, innowacyjne interpretacje utworów "Samotny Cygan" - dotychczas niepublikowane, oraz "Wróćmy nad jeziora". Wydarzenie to miało znaczący wpływ na bliższe zainteresowanie się zespołu twórczością legendy polskiej sceny rockowej i bigbitowej Krzysztofa Klenczona. Aktualnie Zespół prezentuje kolejne nowe aranżacje utworów Krzysztofa. Współpracuje z różnymi muzykami oraz wokalistami (w tym z młodymi talentami Studia Artystycznego "Muza" Agnieszki Łabudy), którzy na zaproszenie kapeli, wspomagają ją na koncertach, co sprawia, że występy zespołu stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

W skład Zespołu wchodzą: Mieczysław Pawlak (perkusja), Anna Pękalska (saksofon), Aleksandra Ciecierska (gitara sol.), Krzysztof Sulej (gitara sol.), Dariusz Wiśniewski (gitara bas.), Milena Szymańska (wokal).

IZZY ROCKERS to gdański zespół grający muzykę w klimacie lat 50-tych i 60-tych. Grupa powstała w 2011 roku i od tego czasu nieprzerwanie dzieli się z publicznością energią płynącą z rock and rolla. Kiedy tylko wejdą na scenę, na parkiecie aż roi się od dziewcząt w sukienkach w grochy i panów kręcących marynarkami. Podczas ich koncertów do życia wracają niezapomniane piosenki Beatlesów, ponadczasowe utwory Billa Haleya, Elvisa Presleya, Carla Perkinsa oraz szalone rytmy Little Richarda i Chucky Berry'ego. Charakterystyczne brzmienie zespołu polega na łączeniu swingujących przebojów z lat 50-tych z nieco ostrzejszymi gitarowymi kawałkami. Na swoich koncertach i imprezach Izzy Rockers udowadniają, że rock and roll to muzyka, która łączy pokolenia i nigdy się nie zestarzeje. Zespół ma za sobą szereg występów w renomowanych muzycznych klubach Trójmiasta, a także podczas lokalnych imprez plenerowych.

W skład Zespołu wchodzą: Kuba Łopatka (wokal/gitara), Marek Grącki (gitara), Krzysztof Hnatiuk (bas), Tomasz Merta (klawisze) i Bartłomiej Stroński (perkusja).


STUDIO ARTYSTYCZNE MUZA Agnieszki Łabudy

(Laureaci krajowych konkursów muzyczno-wokalnych)

Alicja Krutysza, Karolina Humanowska, Zuzanna i Alan Wittbrodt, Agnieszka Klebba, Artur Kwiatkowski oraz Matylda Rogowska (pianino).

Gościnnie wystąpią Karol Wargin - laureat konkursu młodych talentów z roku 1962r., współwykonawca razem z Krzysztofem Klenczonem przeboju "Pluszowe Niedźwiadki" oraz Michał Czarniecki balladzista.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

  • jazz , pop , warsztaty , kiermasz
    lip 16-25
    g. 10:00 - 22:00
    Sopot, Skwer Kuracyjny
    Pasja & Tradycja