stat
Impreza już się odbyła

Koncerty w muszli: Sopocka Szkoła Muzyczna | Maciej Grzywacz Quartet

PTH Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej!

bilety 33 zł
Kup bilet

André Rieu

cze'19 1

sobota, godz. 20:00

Gdańsk sopot,
Kup bilet

 
16:00 Sopocka Szkoła Muzyczna
17:30 Maciej Grzywacz Quartet - Standards

Sopocka Szkoła Muzyczna
Szkoła muzyczna I st. powstała w 1946 r. i jest najstarszą instytucją kulturalną Sopotu. Przez lata istnienia jej mury opuściło ponad 1000 absolwentów. Wielu z nich zajęło znaczące miejsce w życiu muzycznym w kraju i za granicą, grając w orkiestrach polskich oraz innych krajów, będąc pedagogami w szkołach muzycznych i na uczelniach. Aktualnie w szkole kształci się około 150 uczniów. Placówka oferuje naukę na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet i saksofon. W ramach kształcenia odbywają się również zajęcia z teorii muzyki. W szkole działa chór oraz zespoły kameralne. A wszystko to w malowniczo położonym budynku przy ulicy Obrońców Westerplatte.

Podczas koncertu usłyszymy młodych solistów oraz szkolne zespoły, a także orkiestrę złożoną z absolwentów, nauczycieli i uczniów. W programie muzyka klasyczna oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

Maciej Grzywacz Quartet - Standards
Po sześciu albumach z autorskimi kompozycjami gitarzysta Maciej Grzywacz sięga po utwory, które są standardami muzyki jazzowej. Kompozycje Coltrane'a, Parkera, Kerna, Hancocka, czy Hendersona były i będą dla jazzmanów inspiracją i solidnym fundamentem, na którym budują własny repertuar i pokazują swoje umiejętności improwizatorskie. Podczas koncertu na sopockim Molo Maciej Grzywacz wystąpi w kwartecie, składającym się z czołowych przedstawicieli trójmiejskiej sceny jazzowej:

Maciej Grzywacz - gitara
Dariusz Herbasz - saksofon tenorowy
Piotr Kułakowski - kontrabas
Tomasz Sowiński - perkusja

Maciej Grzywacz 
Gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na swoim koncie sześć  autorskich płyt. Ostatnia z nich to "Connected", nagrana z udziałem muzyków skandynawskich. Poprzednie albumy to: "Solo" nagrany w całości na gitarze klasycznej, "Black Wine", na którym zagrał kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn z Nowego Yorku. Wcześniejsze płyty: " Fourth Dimension" z udziałem Macieja Obary, Michała Barańskiego i Łukasza Żyty, "Things Never Done", w nagraniu którego wziął udział wybitny trębacz Avishai Cohen z Nowego Yorku, oraz "Forces Within" z udziałem kanadyjskiego perkusisty Tylera Hornby. Oprócz autorskich albumów Maciej Grzywacz  nagrał dwie nominowane do Fryderyka płyty z zespołem (0-58) oraz koncertował ze Zbigniewem Namysłowskim, Jakobem Dinesenem, Adamem Pierończykiem, Jackiem Kochanem, Wojciechem Staroniewiczem, Piotrem Lemańczykiem. Gitarzysta występował m. in. w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Francji, Holandii, Belgii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Austrii, Rumunii i na Węgrzech. Maciej Grzywacz prowadzi klasę gitary jazzowej w Akademii Muzycznej im. S.Moniuszki w Gdańsku.

Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze imprezy

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni