Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty plenerowe - Święto Wolności i Solidarności (51 opinii)

W ramach Święto Wolności i Solidarności poruszamy całe miasto. Chcemy by żyło, rozmawiało, tańczyło i celebrowało 30 lat wolności. Każde z miejsc będzie miało inny charakter i program działań.

Strafa muzyczna to 3 dni koncertowe, 5 scen, 12 koncertów i 152 muzyków. Tak świętujemy 30 lat wolności i solidarności. Zaczynamy 1 czerwca.

rock - koncerty w Trójmieście


1.06 SOBOTA

14.00 | KONCERT DLA DZIECI
To nowa odsłona kolektywu muzycznego "Karimski Club", założonego w 2004 roku przez Karima Martusewicza - basistę legendarnej grupy Voo Voo. Bezpośrednią inspiracją do powstania piosenek na płytę i na koncerty, była praca kompozytorska Karima Martusewicza do serialu "Kuba i Śruba", czyli nowych bohaterów słynnego Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Przygody współczesnych następców Bolka i Lolka zainspirowały Karima, który do napisania tekstów i stworzenia nowych opowieści, namówł Bartka Kudasika - muzyka i autora tekstów zespołu Zakopower. Tak powstał materiał na płytę i koncerty.

Wykonawcami partii wokalnych są głównie dzieci, przede wszystkim 8-letni syn Karima - Nelson, oraz jego koleżanki i koledzy z klasy, a także dzieci zaprzyjaźnionych rodziców z Karimski Club. Dzieci są wspierane wokalnie oczywiście przez wokalistów Karimski Club: Sylwię Wiśniewską, Nicka Sincklera i Rickyego Liona.

"Karimski Club Dla Dzieci" to nie tylko płyta z muzyką dla dzieci czy koncerty dla dzieci. To też akcja wspierająca dzieci potrzebujące. Dzięki "Fundacji Spełnionych Marzeń", założonej i prowadzonej przez Tomasza Osucha, sprzedając płyty, czy prowadząc aukcje podczas koncertów, będziemy pomagać dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe. Wspierając tę inicjatywę, zaproszenie do udziału w nagraniu płyty przyjęli: Patrycja i Grzegorz Markowscy, Szymon Majewski, Tomek Organek, Bartłomiej Topa i Maciej Stuhr.

Podczas koncertów występują z nami dzieci z różnych ośrodków kultury w całej Polsce. Dzięki temu nie tylko "wybrańcy" mogą z nami stawać na dużej, profesjonalnej scenie.
Repertuar specjalnego koncertu 1 czerwca chcielibyśmy rozszerzyć o kilka piosenek z "Małego Wu Wu", na którym wychowywał się Karim.

Kuba i Śruba
Dżezik
Piracki Los
Baba Jaga
Odlot
Ciachomaniak
Ćmoje Boje
Trumf
Kozice w Afryce
Indianie na tapczanie

FINAŁ Jutro Będzie Futro

Koncert rodzinny, kierownik artystyczny: Karim Martusewicz, kurator muzyczny: Piotr Metz
Wstęp wolny
KONCERT REALIZOWANY DZIĘKI WSPARCIU FINANSOWEMU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO I SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

20.00 | KONCERT WOLNOŚCI
Koncert "Wolności" odbędzie się pod kuratelą artystyczną Wojciecha Waglewskiego - lidera zespołu Voo Voo, przy współpracy z Piotrem Metzem - szefem Muzycznym Trójki Polskiego Radia. W ponad dwugodzinnym programie wystąpią czołowi polscy artyści a także goście z zagranicy:

Wojciech Mazolewski Quintet
John Porter
Paulina Przybysz
Wojciech Waglewski
Maria Peszek
Natalia Przybysz
Organek
Justyna Święs
The Pau
zespół Voo Voo
Anna Przybysz
Monika Borzym
Ritmo Bloco
Trebunie Tutki & Twinkle Brothers
Brodka.

Tego dnia odbędzie się również koncert na Dzień Dziecka, podczas którego będzie można m.in. usłyszeć utwory z legendarnej płyty "Małe Voo Voo". Weźmie w nim udział jej twórca - Wojciech Waglewski oraz m.in. Organek.

Dyrektor artystyczny Wojciech Waglewski
Kurator muzyczny Piotr MetzZAREJESTRUJ SIĘ NA KONCERTY:
https://www.2019gdansk.pl/#wyrazPoparcie

SPRAWDŹ INNE KONCERTY:
Symfonia szacunku
Okrągły stół | przy fontannach ECS #obchodygdansk
Piknik sąsiedzki | Skwer Świętopełka #obchodygdansk

GŁÓWNE WYDARZENIE: Święto Wolności i Solidarności | Gdańsk
WWW https://2019gdansk.pl/

Przeczytaj także

Opinie (51) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.