• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncerty nad Stawem Wróbla 2023 (3 opinie)

Zapraszamy na sierpniowe wieczory nad Stawem Wróbla, podczas których zaprezentujemy twórczość kompozytorek młodego pokolenia! W malowniczej scenerii zagrają Antonina Car, Malina Midera, Olga Markowska i Zofia Esden. Nowatorskie i głęboko wrażliwe występy artystek z Gdańska pokażą różne perspektywy na muzykę współczesną, improwizowaną i elektroniczną. To doskonała propozycja dla osób szukających zatrzymania w samym środku wakacji.

Antonina Car 10.08.2023 r.
godz. 20:00

Kompozytorka, artystka dźwiękowa i producentka. Swoje prace opiera na brzmieniu instrumentów akustycznych, wzbogaconych o elementy subtelnej elektroniki. W grudniu ubiegłego roku ukazał się jej debiutancki solowy album muzyczny wydany przez amerykańską wytwórnię Time Released Sound. Aktywnie współpracuje z muzykami z różnych krajów, nagrywając partie smyczkowe, realizując projekty muzyczne oraz koncertując.
Wystąpią: Antonina Car (skrzypce + głos) oraz Zuzanna Sikała (wiolonczela)

koncerty w Trójmieście


Olga Markowska 10.08.2023 r.
godz. 20:50

Artystka interdyscyplinarna, instrumentalistka i kompozytorka. W twórczości wizualnej porusza tematykę tożsamości, pamięci miejsc oraz relacji człowieka z naturą. Jej zainteresowania muzyczne obejmują obszary od muzyki dawnej, po muzykę filmową, minimalizm, dream pop i metal. Jako kompozytorka najczęściej pracuje z wiolonczelą i cytrą. Tworzy muzykę do krótkich form filmowych oraz instalacji site-specific.


Malina Midera, 17.08.2023 r.
godz. 20:00

Pianistka, kompozytorka i producentka, improwizatorka. Pracuje z improwizacją, akustycznymi instrumentami oraz humorem. Studentka Akademii Muzycznej Gdańsku ze specjalizacją fortepian jazzowy na. Występowała na wielu scenach muzycznych Nasjonal Jazzscene w Oslo, Dexter w Odense, Primi w Kopenhadze, Mellemrummet w Kopenhadze, Klub Wytwórnia w Łodzi, Filharmonia w Łodzi, Up To Date Festival 2022.

Zofia Esden, 24.08.2023 r.
godz. 20:00

Artystka dźwiękowa i eksperymentatorka. Inspiracji poszukuje w otaczającej przestrzeni dźwiękowej. Fascynuje ją wykorzystywanie głosu ludzkiego jako instrumentu. Współtworzyła wraz z Marcinem Dymiterem zespół voice_electronic duo,spółpracowała Polskimi i zagranicznymi artystami m.in Mordy, Ludhausa, Gerard Maimone. Po przerwie wraca z nowym materiałem będącym zapisem jej inspiracji jazzem w różnych jego odsłonach.

Koncepcja wydarzenia: Natalia Koralewska Lokalizacja: molo przy Stawie Wróbla, Gdańsk Jasień, ul. gen. Władysława Andersa 18/22.

Dojazd:
przystanek PKM Gdańsk Jasień
przystanek autobusowy (127, 130)

Organizator: Fundacja Palma
Współorganizator: Gdański Archipelag Kultury, Mobilny Dom Kultury
Partnerzy: Alfa Park, Rada Dzielnicy Jasień
Patron medialny: Trojmiasto.pl
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • Nareszcie :) (1)

  W końcu coś się dzieje na mojej dzielni :)). Brawo Alfa Park!

  • 12 1

  • Widzimy się jeszcze nie emeryt:))

   • 2 1

 • W tym miejscu to jedynie koncert żab, starczy

  • 4 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.