stat
Impreza już się odbyła

Koncert zespołu HATI i pokaz filmu Ellen Zweig

4 kwietnia o godz. 19.00 w IKM odbędzie się koncert zespołu HATI, którego brzmienia bazują na instrumentach akustycznych, etnicznych i obiektach z recyklingu, a o godz. 20.00 rozpocznie się pokaz filmu amerykańskiej dokumentalistki Ellen Zweig "Heart Beat Ear Drum - a film about Z'EV".

sie 28

piątek, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
paź 17

sobota

Gdańsk,
bilety 85 zł
Kup bilet
Wstęp: 10 zł. Bilety: www.hatikoncertikm.evenea.pl.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Rafał Iwański i Rafał Kołacki z zespołu HATI od ponad 10 lat propagują w Polsce twórczość Z'EV-a - założyciela kontrkulturowego ruchu znanego jako industrial, perkusisty-performera, który korzystał w swojej twórczości z instrumentów etnicznych oraz odpadów przemysłowych. Muzyka zespołu HATI, który zagra 4 kwietnia w Instytucie Kultury Miejskiej bazuje na brzmieniu instrumentów akustycznych, etnicznych i obiektów z recyklingu, które łączą ze sobą eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej.

Od 2003 r. grupa zagrała kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, USA, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Danii, Węgrzech i na Litwie. Od 2007 r. podstawowy skład HATI to Rafał Iwański (występujący solo jako X-Navi:Et oraz w zespołach Kapital, Voices of the Cosmos, Innercity Ensemble, Alameda 5) i Rafał Kołacki (Mammoth Ulthana, Tonopolis, Innercity Ensemble, T'ien Lai). R. Iwański i R. Kołacki są też pomysłodawcami i współorganizatorami międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival organizowanego od 2008 r. w CSW Znaki Czasu w Toruniu.

"Heart Beat Ear Drum - a film about Z'EV" (2015, USA, reż. Ellen Zweig) to portret legendarnego artysty i muzyka Z'EVa, znanego z tego, że korzysta z osobliwego zestawu instrumentów etnicznych, znalezionych na złomowiskach i z odpadów przemysłowych. Film opowiada o tym jak ewoluowała jego muzyka, oraz on sam w osobistej podróży, która zaprowadziła go na obrzeża sztuki oraz w głębiny serca. Oglądając ten dokument, z niecierpliwością wyczekiwany przez fanów, poznajemy wyjątkową, charyzmatyczną i ekscentryczną osobę twórcy.

Z'EV - ur. w 1951 r. w Los Angeles jako Stefan Joel Weisser. Już w późnych latach 60. grywał w garażowych zespołach Los Angeles, studiował sztuki plastyczne i poezję, zgłębiając równocześnie muzykę perkusyjną Ghany, Indii Południowych i Bali. W latach 70. był jednym z założycieli ruchu kontrkulturowego znanego jako industrial, wybierając oryginalną drogę twórczą perkusisty-performera, korzystającego z osobliwego zestawu instrumentów etnicznych, a przede wszystkim odpadów przemysłowych i obiektów znalezionych na złomowiskach. Tworzył też instalacje dźwiękowe i dzieła multimedialne, łączące muzykę, poezję, performance, video i teatr. Współpracował z wieloma zasłużonymi artystami jak m.in. Glenn Branca, John Zorn, Merzbow, Chris Watson, Charlemagne Palestine, Stephen O'Malley, Fennesz, Francisco López. Z'EV jest zarówno artystą praktykiem, jak i teoretykiem, łączącym zagadnienia naukowe, dźwiękowe, wizualne i nawet alchemiczne, czy z nurtu neo-szamanizmu, a jego idee znamionuje całkowite odejście od zachodniego języka rytmicznego i od form wypracowanych w XX wieku przez jazz, rock a nawet akademicką awangardę. Człowiek legenda, artysta wyjątkowy.

Ellen Zweig - artystka z Nowego Jorku, twórczyni filmów, autorka dokumentu o jednym z najbardziej charyzmatycznych prekursorów industrialu i perkusistów, jakim jest niewątpliwie Z'EV. Jest autorką cyklu wideo-portretów ludzi z zachodu zakochanych w Chinach, które powstały w latach 2001 - 2007. W VOOM HD Lab stworzyła krótkometrażowy dokument "The Lonely Girl" o chińskiej gwieździe operowej, żyjącej w Nowy Jorku. Aktualnie pracuje w Chinach nad dokumentem poświęconym Jorisowi Ivensovi oraz jego ostatniemu filmowi "Une Histoire du Vent".
http://ezweig.com.

---
Koncert zespołu HATI i pokaz filmu Ellen Zweig "Heart Beat Ear Drum - a film about Z'EV"
Data: 4 kwietnia, godz. 19.00 (koncert) i godz. 20.00 (początek filmu)
Wstęp: 10 zł
Bilety: www.hatikoncertikm.evenea.pl
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/397496803950736/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij