• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert z widokiem na świat: Coals (2 opinie)

Koncerty z widokiem na świat to cykl letnich koncertów w industrialnej scenerii, organizowanych od 2015 roku przez Muzeum Emigracji w Gdyni. W ramach szóstej edycji projektu, 6 sierpnia na tarasie Dworca Morskiego, w malowniczym sąsiedztwie gdyńskiego portu, wystąpi odważnie eksperymentujący z dźwiękami i mieszający różne gatunki muzyczne - duet Coals, czyli Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski.

Relacja z imprezy

Na koncercie usłyszymy przede wszystkim utwory z drugiego, długogrającego albumu zespołu docusoap, który ukazał się kilka miesięcy temu nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe (będącej częścią legendarnej [PIAS] Group z Brukseli). Związki polsko-belgijskie zespołu nawiązują bezpośrednio do tematu działalności programowej Muzeum w 2020 roku, której głównym punktem jest przygotowywana na wrzesień wystawa czasowa Carboland, przedstawiająca historię emigracji Polaków do pracy w kopalniach węgla we Francji i w Belgii w dwudziestoleciu międzywojennym.

koncerty w Trójmieście


Prócz wydarzenia z udziałem publiczności, planowana jest również publikacja pełnego zapisu koncertu w sieci. Działanie to pozwoli na dotarcie do szerokiego grona odbiorców również z grup defaworyzowanych, w tym osób rzadko uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych ze względu na ograniczenia ruchowe, materialne lub wynikające z miejsca zamieszkania. Aby zwiększyć dostępność publikowanych treści, materiał zostanie opatrzony napisami.

Coals to jeden z najczęściej występujących za granicą polskich duetów muzycznych, w skład którego wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Prestiżowy brytyjski magazyn The Quietus określił ich muzykę jako "marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku". Grupa ma na koncie nie tylko świetnie przyjęty, debiutancki krążek Tamagotchi, ale też koncerty na takich festiwalach jak Reeperbahn, Primavera Sound czy Eurosonic oraz sesję dla kultowego radia KEXP podczas Iceland Airwaves.

Wiosną 2019 Coals wypuścili EP-kę Klan, przy której współpracowali m.in z Piernikowskim i Schafterem. Materiał potwierdza, że Coals to mistrzowie żonglerki konwencjami, w której hip-hop łączy się z abstrakcyjnymi beatami i estetyką lat '00. Gościnnie wydawnictwo wzbogacili Piernikowski (Syny), Schafter, Bella Ćwir, Dianka i Kubi Producent. Na początku 2020 światło dzienne ujrzał nowy długogrający album zespołu docusoap. Płyta swoją nazwę wzięła od telewizyjnych telenowel dokumentalnych. "Staraliśmy się stworzyć takie utwory, w których pojawia się wiele barw i emocji. Postawiliśmy na rozmaite rozwiązania brzmieniowe" - tłumaczą artyści. Album ukazał się nakładem wytwórni [PIAS] Poland and Eastern Europe, a promowały go single Sleepwalker i Pearls.

W trosce o bezpieczeństwo Uczestników, Artystów, Pracowników i Wolontariuszy Muzeum
Emigracji w Gdyni, wydarzenie zorganizowane zostanie zgodnie z aktualnymi wytycznymi
MKiDN i GIS dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa
SARS-CoV-2 w Polsce. Więcej informacji oraz regulamin koncertu zostanie udostępniony na
naszej stronie: www.polska1.pl przed wydarzeniem.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
25 zł (sprzedaż online rozpocznie się 16 lipca, link do zakupu i szczegółowe informacje dostępne będą na stronie www.polska1.pl)

Opinie (2)

 • Biletów nie ma

  • 0 0

 • Pawel

  hej , nie wiecie czy gdzieś można obejrzeć nagranie z tego koncertu? Pozdrawiam

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.