stat
Impreza już się odbyła

Koncert wh0wh0 i warsztatowicze

Zapraszamy Was na szczególne wydarzenie w ramach cyklu koncertów warsztatowiczów. Tym razem w roli headlinera wystąpi wh0wh0 solowy projekt Jacka Prościśnkiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich perkusistów młodego pokolenia. wh0wh0 to intensywne elektroniczne brzmienie, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę. To też doskonale korespondujące ze sobą sample, dźwięki harmoniczne i nakładające się warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym za pomocą kosmicznego, stworzonego samodzielnie zestawu perkusyjno-elektronicznego.

Występ wh0wh0 to nie wszystko, co mamy do zaoferowania tego wieczoru. W ramach koncertu wystąpi również grupa uczniów Maćka Stendka, która przez kilka miesięcy pod jego okiem poznawała tajniki programu Ableton. 18 Listopada uczestnicy warsztatów zaprezentują swoje kompozycje oparte na tym właśnie DAWie.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Czy kilka miesięcy to wystarczająco dużo żeby poznać narzędzie i w sposób twórczy je wykorzystać? Czy również zupełni amatorzy są w stanie stworzyć komunikatywną i angażującą formę? Czy wśród nich znajdą się przyszli producenci? Wpadnijcie 18 listopada do klubu Ziemia i sprawdźcie sami!

Bramka: 18:30
Rozpoczęcie koncertów: 19:00
whowho: około 21:30


Podczas koncertu będą prowadzone zapisy na kolejne warsztaty z homerecordingu/produkcji muzycznej ze Stendkiem. Liczba miejsc ograniczona!
Zgłoszenia ślijcie na: gama@gak.gda.pl


Jacek Prościński (wh0wh0).
Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety LASY i Hałvva; gra również w zespole Tobiasza Bilińskiego Perfect Son, należał też do nieistniejącego już delay_ok. Przede wszystkim jednak, od 2019 r. intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest debiutancki album Self-Titled wydany przez trójmiejski label Coastline Northern Cuts.

Maciej Wojcieszkiewicz (STENDEK)
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa. Od wielu lat tworzy muzykę pod pseudonimem Stendek. W 2013 roku wydał swój pierwszy album pod tytułem Touch. Do tej pory Stendek wystąpił między innymi na festiwalach takich jak Opener, Selector Festival w Krakowie, Ambient Festival w Gorlicach czy Festiwalu Ambientalnym we Wrocławiu. Supportował artystów takich jak Com Truise, Nosaj Thing, Squarepusher, Dookoom, oOoOO, Murcof, Tim Hecker, Biosphere, Booka Shade oraz Boys Noize. Od 2016 współpracuje z Reni Jusis , której wyprodukował dwie płyty BANG! oraz najnowszą ĆMA za album BANG! otrzymał Fryderyka w kategorii Elektronika. Od 2017 roku razem z perkusistą Jackiem Prościńskim ( Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki ) współtworzy projekt LASY. 8 listopada 2017 odbyła się premiera debiutanckiej płyty Lasów Little Giant. Album promują 2 teledyski nagrodzony Yachem 2017 w kategorii innowacje Little Giant oraz Wandering z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. W lutym 2020 roku ukazała się najnowsza płyta Lasów pod tytułem Shroom. Od kilku lat prowadzi warsztaty z produkcji muzyki w Gdańskim Archipelagu Kultury.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.