stat
Impreza już się odbyła

Koncert wdzięczności

Zapraszamy na specjalny koncert dedykowany wszystkim, którzy wspierali PSONI Koło w Gdańsku przez ostatnie miesiące. Wiele firm, stowarzyszeń, instytucji a także indywidualni darczyńcy, wolontariusze pomogli nam w tym wyjątkowym czasie.

wrz 12-13

sobota - niedziela, godz. 19:30

Sopot
bilety 35 - 50 zł
wrz 18-19

piątek - sobota, godz. 19:30

Sopot
bilety 35 - 50 zł
Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić na szczególny "koncert wdzięczności" ,na którym zagrają zespół Remont Pomp, Mikołaj Trzaska i Adam Żuchowski. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z usług kawiarenki prowadzonej przez Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych PSONI koło w Gdańsku. Spółdzielnia "cieKAWA" przygotuje dla nas słodki poczęstunek a uczestnicy naszych placówek przygotują specjalny kiermasz.

koncerty w Trójmieście


Koncert odbędzie się w ogrodzie na terenie PSONI Koło w Gdańsku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

REMONT POMP - zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2004 roku przy PSONI Gdańsk. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na nie codziennych instrumentach lub przedmiotach nie kojarzonych z muzyką. Jako przykład mogą służyć utwory wykonywane na stole, szklankach, kieliszkach, dzbanach czy też beczkach.

Zespół ma w swoim dorobku dwie płyty. Pierwsza pt: "Złota Platyna" wydana w 2012 roku została nagrana z Mikołajem Trzaską i Majkiem Majkowskim. Kolejną płytę pt: "Pomp Power" zespół nagrał z Mikołajem Trzaską, ukazał się ona w grudniu 2016 roku nakładem wydawnictwa kilogram records. Dzięki tym spotkaniom muzyka zespołu na płytach zyskała bardziej free jazzowo, improwizowany charakter.
Remont Pomp zagrał wiele koncertów w trójmieście jak i innych miastach Polski. Koncertował również za granicą w krajach tj: w Izrael, Niemcy, Słowacja, Szkocja czy Australia.

Zespół współpracował także z muzykami takimi jak: Tomasz Antonowicz, Ken Vandermark, Rabiah Beaini, Paweł Szamburski, Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Ray Dickaty, Artur Majewski, Paweł Romańczuk, Olo Walicki, Raphael Rogiński, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego i inni. W 2014 oraz 2019 roku zagrał koncert Festiwalu Unsound w Krakowie.

MIKOŁAJ TRZASKA - urodzony w Gdańsku saksofonista i klarnecista basowy. Był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się jedną z czołowych postacią polskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar - wykonujacego muzykę żydowską, Resonance - tentetu Kena Vandermarka oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem i Olie Bricem. Współpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Peterem Friisem Nielsenem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Claytonem Thomasem, Markiem Tokarem, Magnusem Broo, Peterem Ole Jorgensenem, Per-Ake Holmlanderem, Davem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.

ADAM ŻUCHOWSKI - kontrabasista, kompozytor, aranżer; urodził się 7 września 1978 roku w Elblągu. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z Dominikiem Bukowskim współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył "Aniołka Jazzowego" podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku.

Z TrioMania otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce - Fryderyk (za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl). Jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, zespołu Joanna Knitter Blues&Folk Connection. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmów W. Smarzowskiego), oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą.
Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jest kierownikiem muzycznym większości projektów Andre Ochodlo.

W ramach współpracy z Teatrem Atelier i innymi teatrami w Polsce (Teatr im. Adama Mickiewicz w Częstochowie) i za granicą (Divadlo Arena i Divadlo Bezruce w Ostrawie, Teatr Narodowy w Brnie) skomponował i nagrał muzykę do wielu spektakli teatralnych.

W skład zespołu Remont Pomp wchodzą: Magdalena Spaleniak, Wojciech Birtus, Sebastian Włodarek, Jacek Cieślicki, Jan Skiba, Miriam Porębska, Jarosław Marciszewski, Asia Świeczkowska, Cristina Catalan Asensio, Merri Mkrtchyan.

Link do płyt Remontu Pomp z Mikołajem Trzaską
www.remontpomp.bandcamp.com

Video
Remont Pomp

https://www.youtube.com/watch?v=1hoJXf8js_I
Remont Pomp i Mikołaj Trzaska (wywiad przed koncertem)
https://www.youtube.com/watch?v=HUzM1z4EnTc

Remont Pomp, Mikołaj Trzaska, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego
https://www.youtube.com/watch?v=P4OGNDB1YjA

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij