stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert walentynkowy - Michał Sołtan

Zapraszamy do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na Walentynkowy koncert Michała Sołtana - gitarzysty, kompozytora, wokalisty i multiinstrumentalisty jazzowego. Polskiej publiczności dał się poznać m.in. jako wszechstronny "one man band" podczas występu w popularnym muzycznym talentshow. Na swoim koncie ma też kilka teledysków oraz dwa zespołowe albumy.

bilety 25 zł
przedsprzedaż 20 zł
Kup bilet

Aga Zaryan

lis 25

niedziela, godz. 19:00

bilety 90 - 110 zł
Kup bilet


Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystąpi z 8-osobowym zespołem, z materiałem ze swojej pierwszej autorskiej płyty "MaloGranie", która powstała z.. miłości. Nie tylko do muzyki.

Wystąpił w popularnym talentshow, nagrał kilka teledysków oraz dwa zespołowe albumy. Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego debiutował dwa lata temu - jako support przed koncertem Lao Che. 14 lutego - w Walentynki - Michał Sołtan powraca do GTS ze swoim premierowym koncertem, promującym pierwszą autorską płytę "MaloGranie". Tym razem towarzyszy mu również 8-osobowy zespół znakomitych muzyków. 

Michał Sołtan to gitarzysta, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista jazzowy. Po 16 latach działalności twórczej zakochał się i...zaczął śpiewać. - Gdyby nie miłość, nie byłoby mojej płyty - deklaruje w wywiadzie udzielonym Marii Szabłowskiej na antenie Radiowej Jedynki. - Wszystkie historie opowiedziane na płycie, to historie prawdziwe, inspirowane malarstwem mojej życiowej partnerki - Magdaleny Jankowskiej. Inspirowane życiem, twórczością, naszymi wspólnymi MaloGraniami. (...) Materiał to wynik miłości ogromnej, która zaowocowała tekstami, melodiami i ... obrazami. Przez 2 lata jako "one man band" testowałem ten repertuar na dużych i małych scenach. Utwierdziłem się w przekonaniu, że warto zbudować zespół, wrócić do świata "prawdziwych instrumentów" i grać moje piosenki ze znakomitymi muzykami. - mówi Michał Sołtan.

"MaloGranie" to jego pierwsza autorska płyta, wydana 17 listopada 2017 roku nakładem wydawnictwa Art Horse 002. Znajdziemy na niej pop-jazz z elementami rocka i funku. W nagraniach wzięli udział czołowi polscy muzycy jazzowi, a także goście specjalni, wśród których są: Dante Luciani - puzonista, który współpracował z Frankiem Sinatrą oraz Marcin Kajper - saksofonista trzeciego wokalisty Genesis, Raya Wilsona.

Teksty i muzyka, zaaranżowane na Loop Station oraz różnorodne instrumentarium, zaowocowały ponad 80 koncertami w dużych i małych salach w latach 2015 - 2017. Po wydaniu dwóch płyt z zespołem Imagination Quartet Sołtan zdecydował się na karierę solową, nie uciekając jednak od jazzu. W roku 2017 nagrał trzy single o bardziej popowym charakterze, dobrze przyjęte przez stacje radiowe. Przez dwa lata koncertował z Loop Station, prowadząc dodatkowo warsztaty, jak korzystać z tego urządzenia. 

Michał Sołtan - gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty: "IQ" (2011 r.) oraz "Mallada" (2015 r.). Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 roku rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Od początku 2016 roku zorganizował przez swoją firmę Soltan Art Group ponad 40 warsztatów "Uwolnij muzykę", oraz zagrał ponad 80 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single "Pan Sowa" czy "Najlepiej". Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdańsk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej klikane (7 dni)