stat
PATRONAT

Koncert symfoniczny - Valentina Lisitsa

Zapraszamy do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na koncert symfoniczny z udziałem świetnej ukraińskiej pianistki Valentiny Lisitsy.

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Eiji Oue - dyrygent
Valentina Lisitsa - fortepian

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Konrad Mielnik - prowadzenie

Program:
Sergiusz Rachmaninow - Rapsodia na temat Paganiniego op. 43 [24]
Wolfgang Amadeusz Mozart - Symfonia nr 39 Es-dur KV 543 [34]

Znany ze współpracy z samym Bernsteinem japoński dyrygent Eiji Oue zaprezentuje dwa arcydzieła: zapowiadającą już romantyzm Symfonię Es-dur Mozarta i romantyczną (choć powstałą w latach 30. XX wieku) Rapsodię Rachmaninowa, w której solistką będzie fenomenalna ukraińska wirtuozka Valentina Lisitsa. 

Eiji Oue to niezwykle doświadczony japoński dyrygent, występujący z równym powodzeniem w wielkich salach koncertowych jak i prowadzący przedstawienia operowe. Artysta jest szczególnie znany z wieloletniej współpracy z legendarnym Leonardem Bernsteinem. Obecnie Oue jest szefem w filharmonii w Osace, którą to pracę łączy z regularnym prowadzeniem przedstawień operowych w operze w Tokio.

Kariera ukraińskiej pianistki - Valentiny Lisitsy rozpoczęła się od kanału YouTube. Wszystko zaczęło się od nagrania Etiudy a-moll op. 39 nr 6 Rachmaninowa. Obecnie artystka ma 200 millionów odwiedzin na you tubie i około 650 tysięcy subskrybentów. Jej debiut koncertowy miał miejsce 19 czerwca 2012 w  Royal Albert Hall. Obecnie Lisitsa jest znana nie tylko z wykonań muzyki rosyjskiej, ale też z rejestracji wszystkich etiud Chopina, a także sonat Beethovena. Dla firmy Decca Lisitsa nagrała wszystkie koncerty Rachmaninowa i Rapsodię na temat Paganiniego. Właśnie Rapsodię usłyszymy w gdańskim koncercie.
Kup bilet
kwi 24

sobota, godz. 19:00

bilety 75 zł
Kup bilet
cze 15

wtorek, godz. 20:00

Gdańsk sopot,
bilety 190 - 590 zł
Kup bilet

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • muzyka poważna , muzyka chóralna
  mar 9
  wtorek, g. 19:00
  Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
  12 Tenorów & Diva
 • muzyka poważna
  mar 13
  sobota, g. 20:00
  Gdynia, Sala Koncertowa Portu Gdynia
  Marek Torzewski