stat
Impreza już się odbyła

Koncert symfoniczny - Marcin Markowicz

Zapraszamy na koncert symfoniczny z udziałem solisty Marcina Markowicza. Koncert nie będzie może być zrealizowany z publicznością, zostanie zarejestrowany i opublikowany na kanale Youtube.

cze 12

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
bilety 12 zł
Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Marcin Markowicz skrzypce

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Program:
Felix Mendhelssohn-Bartholdy Uwertura na instrumenty dęte
Ludwig van Beethoven Romans nr 2 na skrzypce i orkiestrę F-dur
Marcin Markowicz Koncert skrzypcowy

Marcin Markowicz, koncertmistrz Polskiej Orkiestry Radiowej wystąpi jako solista wykonując swój własny koncert skrzypcowy. To muzyk bardzo wszechstronny. Choć głównym jego zajęciem jest praca w orkiestrze był koncertmistrzem II skrzypiec w Orkiestrze NFM we Wrocławiu, a obecnie jest koncertmistrzem Polskiej Orkiestry Radiowej, chętnie gra muzykę kameralną (przez lata był członkiem Lutosławski String Quartet), jest też organizatorem Festiwalu Ensemble im. Księżny Daisy w Książu łączącym kursy mistrzowskie z kameralistyki z koncertami. Wreszcie znajduje czas na komponowanie. Tym razem wystąpi w roli solisty i kompozytora. Jego Koncert skrzypcowy, napisany w 2018 na zamówienie festiwalu Muzyczne przestrzenie w Koninie w Gdańsku, zabrzmi po raz pierwszy. A program wypełnią klasyczna, choć stosunkowo rzadko grywany romans Beethovena i Uwertura na instrumenty dęte F.B. Mendhelssona.

Patronem medialnym koncertu jest TVP Gdańsk.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.