• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert świąteczny The Fellows (1 opinia)

Chcesz wczuć się w świąteczny klimat, który doskonale przygotuje Cię na Gwiazdkę? A może po prostu masz ochotę posłuchać bożonarodzeniowych piosenek wykonanych przez wyjątkowy oruński zespół? Przyjdź zatem na koncert świąteczny, który odbędzie się w siedzibie Sceny Muzycznej GAK już 17 grudnia o godz. 18:00. W programie m.in. znane polskie i zagraniczne pastorałki i piosenki świąteczne, a także własne utwory zespołu i takie zaadaptowane przez The Fellows na potrzeby wigilijnego klimatu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, nie trzeba również rezerwować miejsca.

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć znaną i mniej znaną polską i zagraniczną muzykę, która zapewni klimat Świąt Bożego Narodzenia. W programie m.in. znane wszystkim Jingle Bells Jamesa Pierponta, Last Christmas Georga Michaela, czy So this is Christmas Johna Lennona. Na koncercie nie zabraknie też polskich utworów, chociażby kultowego Jest taki dzień Czerwonych Gitar. Ten wyjątkowy koncert świąteczny to także idealna okazja, by na żywo posłuchać skomponowanego przez zespół kawałka Nadchodzą święta, czy zmodyfikowanej wersji utworu Fly me to the moon Franka Sinatry, gdzie celem lotu zamiast księżyca, stanie się miejsce narodzin Jezusa Betlejem.

piosenki świąteczne - koncerty w Trójmieście


The Fellows to zespół uzdolnionych i doświadczonych muzyków, który powstał w Scenie Muzycznej GAK na Oruni. Pieczę nad nim sprawuje Gdański Archipelag Kultury wspólnie z European Foresight Institute, który na co dzień tworzy wiele inicjatyw dla seniorów, m.in. wydarzenia, portale internetowe czy telewizję Senior. Zespół The Fellows na co dzień gra covery najbardziej znanych i lubianych przebojów, ale tworzy także własne kompozycje. Ma także ze sobą pierwsze udane występy, m.in. w Amfiteatrze Orana Parku Oruńskiego podczas Święta Oruni, a w trakcie pandemii grał także koncerty online.

Band tworzą: Adam Koperwas (kompozytor, grający także na gitarze), który muzykuje od lat 60 w różnych formacjach rockowo-bluesowych, Zbigniew Gura (basista), bardzo doświadczony muzyk, grający na wielu estradach w Polsce i za granicą, Tadeusz Leszczyński (kompozytor, perkusista i gitarzysta), grający z wieloma muzykami w ramach jam sessions, Andrzej Walasek (kompozytor, wokalista i gitarzysta), mający za sobą udział w kilku grupach rockowych oraz Jan Stoppa (kompozytor, i wokalista, a także muzyk grający na gitarze rytmicznej), który od kilku lat współtworzy duet Yester Day wykonującego utwory Beatlesów. Wszyscy członkowie związani byli lub są z innymi formacjami: niektórzy niegdyś z kultowym zespołem Takty (Koperwas, Leszczyński Stoppa), a niektórzy do dziś grają także z zespołem The Workers Band (Koperwas, Gura, Walasek).

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Wspaniały koncert

    The Fellows to najwspanialszy zespół, którego miałem okazje posłuchać na żywo! Piękne piosenki świąteczne. Polecam każdemu!!!

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.