• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert piosenek ze spektaklu Wsopotwzięci

Wydarzenie w ramach

We wtorek, 2 maja o godzinie 15:30 w Muszli Koncertowej przy Skwerze Kuracyjnym w Sopocie odbędzie się koncert piosenek ze spektaklu WSOPOTWZIĘCI w reżyserii Łukasza Czuja. Wystąpią: Agata Woźnicka, Marcin Miodek, Marek Tynda i Janek Napieralski. Akompaniament: Marcin Partyka. Wydarzenie w ramach MAJÓWKI W KURORCIE.

O SPEKTAKLU WSOPOTWZIĘCI
Niczym słynni bohaterowie filmu Kondratiuka WNIEBOWZIĘCI - bohaterowie tego widowiska przybywają nad morze, aby sobie trochę "polatać", uciec od codziennego zgiełku, przeżyć niezwykłą przygodę, poczuć jego transowy puls. WSOPOTWZIĘCI zapominają na chwilę o normalnym życiu, czas ulega zawieszeniu, miasto z przeszłości, przenika się ze współczesnym, a kolorowe postacie bywalców "Monciaka", mieszają się z przybyszami. Arystokraci z roku 1914, spotykają lokalnego gangstera z lat 90., gdzieś między nimi przechadza się legendarny Parasolnik, do gości w kawiarnianych ogródkach dosiada się George Kanada, Milord de Molo - samozwańczy kronikarz miasta, usiłuje zapanować nad rozpadającym się czasem, a tajemnicza Zoppotina tańczy swoje mambo pod wulkanem.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


A tak naprawdę w tej teatralno-muzycznej opowieści głównym bohaterem jest miasto i jego tajemniczy spleen. A wszystko to zaczyna się od miejsca, w którym niegdyś istniało kino Luksus, potem Bałtyk, a dziś jest Scena Kameralna, na której odbywa się seans pamięci WSOPOTWZIĘTYCH...

"120-lecie Sopotu stało się dla Teatru Wybrzeże okazją do wystawienia przezabawnej, zwariowanej muzycznej opowieści próbującej przekazać widzom, na czym polega fenomen najpopularniejszego w Polsce nadmorskiego kurortu."
Katarzyna Fryc, Gazeta Wyborcza

Spektakl dedykowany miastu Sopot w 120. rocznicę powstania kurortu.
Dofinansowano ze środków Miasta Sopotu.

WSOPOTWZIĘCI
Scenariusz: Michał Chludziński, Łukasz Czuj
Reżyseria: Łukasz Czuj
Teksty piosenek: Michał Chludziński
Muzyka, aranżacje i wizualizacje: Marcin Partyka
Scenografia i kostiumy: Elżbieta Rokita
Choreografia: Paulina Andrzejewska-Damięcka
Projekt plakatu: Marek LOONEY Rybowski
Zdjęcia: Krzysztof Bieliński

W spektaklu występują: Katarzyna Figura/Ewa Jendrzejewska - Zoppotina, Robert Ninkiewicz - George Kanada, Agata Woźnicka - Pixi Minutka, Marek Tynda - Parasolnik, Marcin Miodek - Grand Hotel Boy znany także jako Milord de Molo, Katarzyna Z. Michalska - Ryfka zu Staub, Janek Napieralski - Lolo Sprężyna, Katarzyna Kaźmierczak - Grażyna Przyjezdna, Cezary Rybiński - Marian Przyjezdny.

Aktorom towarzyszy zespół muzyczny pod kierownictwem Ignacego Wiśniewskiego w składzie: Filip Arasimowicz, Szymon Kowalik, Michał Lasota, Mateusz Otczyk, Ignacy Wiśniewski.

Asystent reżysera, inspicjent - sufler: Katarzyna Wołodźko

Prapremiera: 29 kwietnia 2022 roku na Scenie Kameralnej
Czas: 2 godziny (bez przerw)

Szczegółowy program znajdą Państwo na stronie https://bart.sopot.pl/wydarzenia/1063-majowka-w-kurorcie

Opinie