stat
Impreza już się odbyła

Koncert na BIS - Molo Proms

Zapraszamy 11 sierpnia do sopockiej Muszli Koncertowej na koncert z wykonaniu uznanych artystów. Wystąpią: Natalia Walewska - skrzypce, Dariusz Wójcik - śpiew, Rafał Lewandowski - fortepian. W programie znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej.

bilety 25 zł

Muzyka na UG - Zespół 5/6

lut 28

czwartek, godz. 19:00

Wstęp wolny


Natalia Walewska - skrzypaczka
Znakomita skrzypaczka, laureatka prestiżowych międzynarodowych konkursów. Solistka i kameralistka wykształcona m.in. przez legendarnego wirtuoza Leonida Kogana. Od 1999 roku koncertmistrz Orkiestry Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Regularnie zapraszana do współpracy z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą. Jej profesjonalizm i umiejętności spotkały się z uznaniem dyrygentów takich jak: G. Solti, Ch. Eschenbach, M. Roztropowicz , J. Maksymiuk, J. Domarkas, Sir Neville Marinerr, E. van Tiel, M. Vengerov, V. Papian, P. Chromcak, S. Chrzanowski, M. Caldi. W dorobku autorskim skrzypaczki znajdują się nagrania płytowe, wysoko cenione zarówno przez melomanów jak i dziennikarzy z branży muzycznej. "Romanza Classica" nagrana wspólnie z Romanem Peruckim i " Cztery Pory Roku" z Capellą Gedanensis pod dyrekcją Tadeusza Wojciechowskiego osiągnęły status Złotej i Platynowej Płyty.

Artystka uczestniczy w nagraniach radiowych i telewizyjnych. W 2014 roku została zaproszona do współpracy przy filmie "Kobiety bez wstydu" Witolda Orzechowskiego i nagrała "Pocztówkę z Paryża", ścieżkę dźwiękową skomponowaną przez Piotra Salabera. Za osiągnięcia artystyczne w dziedzinie kultury Natalia Walewska została nominowana do nagrody "Splendor Gedanensis" (2010). Jest stypendystką Marszałka Województwa Pomorskiego.

Rafał Lewandowski - pianista
Ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Andrzeja Artykiewicza. Jako stypendysta tej uczelni brał udział w kursie mistrzowskim w Weimarze, a następnie ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia pod kierunkiem Bernarda Ringeissena i Jean Pierre'a Berlingena w Conservatoire National de Rueil Malmaison we Francji. Rafał Lewandowski prowadzi ożywioną działalność koncertową; występował w wielu krajach Europy: w Polsce, Austrii, Włoszech, Danii, Francji, Niemczech, Chorwacji. Jako solista w koncercie Princeton Symphony Orchestra debiutował w nowojorskim Lincoln Center i od tego czasu często powraca z koncertami do USA (ostatnio w 2015 r. z recitalami w ramach Bargemusic Master Series i w 2014 r. z programem polskiej muzyki współczesnej " Here and Now New York Festiwal "). Brał też udział w europejskich i amerykańskich prestiżowych festiwalach muzycznych np. Rencontres Internationales Frederic Chopin w Nohant, Letni Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Gdański Festiwal Pianistyczny Fermata, Here and Now New York Festiwal. Z okazji Roku Chopinowskiego (1999) wystąpił m.in. z recitalem solowym w Senacie Republiki Francuskiej w Palais de Luxembourg w Paryżu. W ramach programu Chopin 2010 wykonywał w Polsce i za granicą recitale złożone z utworów solowych oraz kameralnych.

Z powodzeniem angażuje się w różnorodne projekty muzyczne, np. wykonania kompozycji Astora Piazzoli z zespołem, Leonarda Bernsteina (Chichester Psalms na chór i fortepian) oraz aranżacje popularnych standardów. Dokonał nagrań dla wytwórni płytowych i stacji radiowych w Polsce, we Francji i w USA.

Dariusz Wójcik - bas
W roku 1989 ukończył z wyróżnieniem studia obejmujące dwa kierunki (wokalny i aktorski).
Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem znakomitego polskiego aktora teatralnego i filmowego Henryka Bisty. Śpiew solowy studiował u wspaniałej gdańskiej śpiewaczki Anny Bartoszyńskiej.
Dariusz S. Wójcik był wieloletnim solistą Teatru Muzycznego w Gdyni.
Na deskach tego teatru zagrał szereg ról zarówno pierwszego, jak i drugiego planu.
Był jednym z ulubionych i najbardziej cenionych artystów reżysera i ówczesnego dyrektora Teatru Muzycznego Jerzego Gruzy. Z rodzimym teatrem odbył liczne tournee po USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemczech.

Współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonał z ogromnym sukcesem partię Frosha
w operetce "Zemsta Nietoperza" Johanna Straussa. Jako artysta niezależny koncertował na różnych scenach i estradach w Polsce, w Europie i na świecie.
Współpracował z Agencją Otto w Kolonii (Niemcy), z którą koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Belgii, Holandii i Francji.
Do swoich niewątpliwych sukcesów artysta zalicza występ na nowojorskim Broadwayu w polskojęzycznej wersji musicalu "Jesus Christus Superstar" A. L. Webbera u boku lidera Zespołu TSA Marka Piekarczyka.

Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako śpiewak i aktor. Zajmuje się reżyserią, pisze scenariusze do wydarzeń artystycznych, które z niemałym powodzeniem prezentuje nie tylko w ramach kierowanego przez siebie Teatru Otwartego.
W ponad dwudziestoletniej działalności Teatru Otwartego w Gdańsku jego ogromna kreatywność
i pomysłowość pozwoliła mu powołać do życia wiele cennych i wartościowych - autorskich inicjatyw kulturalnych.

Dzięki Jego ogromnemu zaangażowaniu Kalendarz Kulturalny Miasta Gdańska i Województwa Pomorskiego wzbogacił się o szereg wydarzeń, w tym również wydarzeń cyklicznych, które z wielką pasją I peczołowitością są kontynuowane.
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni