stat
Impreza już się odbyła

Koncert mikołajkowy. Zimowa podróż

Czymże byłoby Boże Narodzenie bez wzruszeń dostarczanych przez subtelne dźwięki muzyki? Trudno odpowiedzieć sobie na to pytanie, bo na szczęście świąteczne melodie okupują naszą codzienność już od końca listopada. Grudniowe Święta owiane są magią tajemniczości i już od kołyski emanują czułością, której próżno szukać w zgiełku codzienności. Wspomnienie dziecięcej gwiazdki, budzi w nas najszczersze pragnienie czynienia dobra - stawania się na nowo człowiekiem.

Koncert zostanie zarejestrowany i udostępniony na kanale YouTube Polskiej Filharmonii Bałtyckiej 6 grudnia o godz. 15.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


O co nas pyta muzyka w święto światła? Dokąd nas odsyła? Myliłby się ten, kto nie wierzy w metafizyczną siłę muzyki. Bo choć na codzień bywa zapomniana, traktowana jak przysłowiowy banał, to w ten wyjątkowy czas staje w miejscu centralnym, łagodząc obyczaje (zgodnie z informacją na ulotce). Bo choć różnie wierzymy to wspólnie śpiewamy. Można by pokusić się o stwierdzenie, że zgodnie z teorią Scrutona, w muzyce na święta wszyscy przechodzimy od dźwięku do tonu, intuicyjnie rozumiejąc przekaz tego co proste, i tą swą prostotą silne, świecące, oddziałujące najmocniej.

Zapraszamy na wspólną podróż dookoła świata, w poszukiwaniu ducha zbliżających się świąt. Mikołajki to chwila, w której uświadamiamy sobie konieczność wyciszenia, zasłuchania się w baśniach, opowieściach, dźwiękach minionych epok - to w końcu czas radosnego przygotowania do świąt.

W programie koncertu muzyka dawnego gdańska, w nowej, uwspółcześnionej odsłonie, medytacyjne dźwięki z całego świata (utwór Die ganzen Welt), a także muzyka filmowa (suita z filmu Opowieści Babci Iwonki) oraz improwizacje.

Zespół AerOphonic:
Paweł Nowak - akordeon
Maciej Zakrzewski - organy
Dorota Lulka - aktorka

Program:
Maciej Zakrzewski - Speeches - wariacje na temat suity tańców z tabulatury oliwskiej na organy i akordeon
Maciej Zakrzewski - Die ganzen Welt na akordeon i organy
Paweł Nowak - Opowieści Babci Iwonki - suita na organy i akordeon
Maciej Zakrzewski - Improwizacja organowa
Wybrane wiersze o tematyce świątecznej

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.