stat
Impreza odwołana

Koncert jazzowy: Rogulus x Szwelas und Goss

Na scenie Biblioteki Śródmieście zagrają trzej jazzmani: Marek Rogulski (trąbka, saksofon, saksofon tenorowy), Tomasz Szwelnik (fortepian, kibord), Michał Gos (perkusja).

paź 23

piątek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 45 zł
lis 15

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 30 zł
Kup bilet
Rogulus x Szwelas und Goss to trio grające swobodną improwizację i eksperymentujące w obszarze współczesnych form wyrazu. Inwencja performatywna decyduje o ostatecznym charakterze ich utworów, które wykraczają poza tradycyjne rozumienie konwencji muzycznej. Muzyka, zwłaszcza na koncertach, charakteryzuje się żywiołowością, ekspresją i temperamentem, uwypuklone są wartości sonorystyczne. Perkusja, instrumenty dęte i kontrabas są niekiedy preparowane co ma wpływ na brzmienie i charakter improwizacji.

jazz - koncerty w Trójmieście


Muzycy koncertowali m. in. wspólnie ze Zdzisławem Piernikiem, Fredericem Blondy, Peterem Kowaldem, Yurijem Yaremczukiem, Mikołajem Trzaską, Michałem Górczyńskim, Markiem Tokar, Wojtkiem Mazolewskim, Jerzym Mazzollem, Noelem Akchote, Assiffem Tsahar, Jowanem Czerkas i wieloma innymi; w Polsce i zagranicą.

Trio koncertuje od roku 1999. Muzycy występowali w różnych konfiguracjach na licznych trasach i festiwalach w Polsce, Francji, Niemczech. W roku 2000 i w kolejnych edycjach festiwalach Gdynia Summer Jazz Days realizowali pionierskie,wieloosobowe projekty w zakresie swobodnej improwizacji określane mianem ZJAZD-ów oraz jako Fanatycy Improwizacji.

Scena muzyki improwizowanej związana była od lat 90-tych z Galerią Spiż7 obecnie działającą wraz z Instytutem Cybernetyki Sztuki w Gdańsku Osowie (Supramolecular music - steerage) w oparciu o fundacje TNS. Marek Rogulski, ich założyciel jest aktywnym artystą w zakresie sztuk wizualnych i projektów interdyscyplinarnych. Wraz z Tomaszem Szwelnikiem od połowy lat 90-tych animowali środowiska muzyków skupionych wokół niszowej wytwórni TNS Records RXS. Michał Gos ma w swym dorobku występy między innymi na festiwalu Warszawska Jesień.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij