stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert finałowy: Vivaldi contra Piazzolla

Wydarzenie w ramach

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny ENERGA Sopot Classic to propozycja dla miłośników rozmaitych gatunków muzycznych, obecnych zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych salach koncertowych. Różnorodny program, utalentowani artyści, młode pokolenie wykonawców - to wszystko składa się na niepowtarzalny charakter tegorocznej, już 6. edycji Festiwalu, na stałe wpisanej w letni kalejdoskop koncertowy i wzbogacającej wakacyjną ofertę kulturalną Trójmiasta.


UWAGA! ZMIANA MIEJSCA KONCERTU!!!!!

Dbając o Państwa komfort podczas dzisiejszego koncertu, przenosimy występ na g. 21:00 do Kościoła św. Jerzego w Sopocie!


muzyka poważna - koncerty w TrójmieścieSzósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Energa Sopot Classic zakończy się niezwykłym koncertem plenerowym. "Vivaldi contra Piazzolla" to w istocie przepiękne widowisko, jakie rozegra się 8 sierpnia o 20:30 na wolnym powietrzu na plaży przy sopockim Teatrze na Plaży. Trójmiejska publiczność będzie miała niepowtarzalną okazję skonfrontować ze sobą dwa cykle "Czterech Pór Roku" w rozumieniu pary wybitnych, a niezwykle odmiennych kompozytorów - Włocha Antonio Vivaldiego i argentyńskiego wirtuoza tanga, niepowtarzalnego Astora Piazzolli.

"Cztery pory roku" Vivaldiego uważane są za jedne z najsłynniejszych melodii w historii muzyki - kilka pierwszych dźwięków pozwala bezbłędnie rozpoznać słyszaną kompozycję. Cykl argentyńskiego kompozytora jest o 250 lat młodszy niż dzieło włoskiego mistrza i, co ciekawe, wprawne ucho dostrzeże w nim wiele analogii do kompozycji Włocha. Takie zestawienie w interesujący sposób ubogaca obie kreacje - nasycone latynoskimi namiętnościami utwory Piazzolli przenoszą dzieło Vivaldiego w zupełnie nowy muzyczny wymiar. Najwyższą jakość artystycznego wykonania zapewni wspaniała flecistka Antonina Styczeń, której towarzyszyć będzie Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

Szósta edycja Festiwalu będzie ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Trójmiasta w tegorocznym sezonie letnim. Wyjątkowe bogactwo repertuaru, jakość artystycznego wykonania na najwyższym, światowym poziomie oraz przede wszystkim - piękna muzyka. Muzyka, która opuszcza znane i bezpieczne mury sal koncertowych, wychodząc do ludzi, ingerując w przestrzeń miejską i uwodząc słuchaczy w urokliwe, sierpniowe wieczory.

Wzorem lat ubiegłych Koncert Finałowy będzie bezpłatny - serdecznie zachęcamy wszystkich melomanów do wspólnego przeżywania ostatniego koncertu Festiwalu. Przy okazji zalecamy zaopatrzenie się w koc oraz ciepłe okrycie - wieczory na sopockich plażach, nawet w letnim okresie, potrafią bywać chłodne :)

Przeczytaj także

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.