stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert familijny z okazji Dnia Dziecka

Koncerty organizowane przez Filharmonię Bałtycką z okazji Dnia Dziecka, to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Nie inaczej będzie w tym roku. W najbliższą sobotę najmłodsi słuchacze oraz ich rodzice będą mogli liczyć nie tylko na ciekawy repertuar, ale również na dodatkowe atrakcje w postaci konkursów z nagrodami oraz towarzystwo zaproszonej do zabawy maskotki. Wszystko to 1 czerwca, o godz. 18:00 w Filharmonii na Ołowiance.

Relacja z imprezy

Tym razem organizatorzy koncertu zapraszają najmłodszych do poznania słynących z tajemniczości i pełnych fantazji skandynawskich legend. Dzieło Peer Gynt (czyt. Per Gynt), do którego Edward Grieg skomponował muzykę na zamówienie samego autora - Henryka Ibsena, to w oryginale dramat, wyraziście pokazujący słabości ludzkiego charakteru. Na potrzeby koncertu przeznaczonego dla dzieci, wyeksponowane zostało przesłanie filozoficzne historii, krytykujące próżną i egocentryczną postawę, chwalące jednak takie wartości jak miłość i wiara we własne ideały.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Muzyka, ilustrująca dzieło jest momentami skoczna, rytmiczna, ale bywa że baśniowa, egzotyczna, przywodząca na myśl dalekie krainy. Z całą pewnością jednak pobudzająca wyobraźnię i nie pozwalająca na nudę wśród słuchaczy. Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, współpracujący także z Operą Narodową - Teatrem Wielkim w Warszawie Piotr Staniszewski.

Podczas koncertu, najmłodszym słuchaczom będzie towarzyszyć Mewa Śmieszka - reporterka portalu Trójmiasto.pl. Przewidziane są także konkursy, podczas których będzie można wygrać zestawy kosmetyków dla dzieci "Ziajka".


Sala Koncertowa na Ołowiance

Koncert z okazji Dnia Dziecka
Koncerty familijne

Wystąpi:
Piotr Staniszewski - dyrygent
Orkiestra Symfoniczna PFB

W programie:
Edward GRIEG - Suita Peer Gynt (wybrane fragmenty)

Koncert skierowany do najmłodszych słuchaczy oraz ich rodziców.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    8-50 zł
  • Kontakt
    58 320-62-62
Bilet rodzinny kosztuje 70 zł.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.