stat
Impreza już się odbyła

Koncert carillonowy z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości

W Narodowe Święto Niepodległości, po zakończeniu 17. Parady Niepodległości, przy Muzeum Bursztynu na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie się koncert carillonu mobilnego "Gdańsk". Wieczorem na gdańszczanki oraz gdańszczan w Kuźni Wodnej w Oliwie czekają bezpłatne warsztaty wypalania ceramiki, a kowale-artyści będą wykuwać Orła Białego. Drugi orzeł zostanie wypalony z gliny.

Koncerty edukacyjne

gru 2-3

poniedziałek - wtorek, godz. 9:00, 11:15

bilety 19 zł
Kup bilet

Mała Gdyńska Filharmonia

gru 8

niedziela, godz. 11:00

bilety 12 zł
Kup bilet
- Każdego roku Muzeum Gdańska włącza się w obchody Święta Niepodległości. Carillonistka miejska Monika Kaźmierczak wykona utwory patriotyczne, które zostaną zagrane na jedynym w Polsce carillonie mobilnym. Podobnie jak w roku ubiegłym kowale-artyści ze Stowarzyszenia Polskich Artystów Kowali będą wykuwali w ogniu symbol naszego kraju - Orła Białego. Drugi zostanie wypalony z gliny - mówi Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Carillon mobilny na Targu Węglowym

Po zakończeniu przemarszu na Targu Węglowym zostaną zagrane utwory patriotyczne upamiętniające odzyskanie Niepodległości oraz aranżacje utworów Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i innych polskich kompozytorów. Koncert Moniki Kaźmierczak zakończy się około godz. 12:00.

- To jedna z kilkunastu okazji w roku by zobaczyć i usłyszeć jedną z wizytówek Gdańska. Carillon "Gdańsk" to jedyny w tej części Europy instrument mobilny składający się 48 dzwonów o masie od kilku do kilkuset kilogramów, który może dostać się w dowolne miejsce Polski - mówi Monika Kaźmierczak.

Orzeł Biały w stali i... glinie

Pokazy w Kuźnie Wodnej w Oliwie odbędą się już pod nowym dachem. Od godziny 17:00 do 21:00 najmłodsi mieszkańcy będą mogli podziwiać pracę kowali wykuwających Orła Białego i inne przedmioty z metalu. Drugi orzeł zostanie wypalony z ceramiki. Najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w warsztatach, a przygotowane z ceramiki przedmioty wziąć do domu i wysuszyć.

- Nasza propozycja to symboliczne nawiązanie do niepodległości wykutej w ogniu. Leszek Supiński, będzie wykuwał orła ze stalowej blachy. Tomasz Ramotowski i Adam Czerwiński będą kuć podkowy, a Piotr Czerepak - narzędzia, gwoździe i okucia. Jacek Ilecki z kolei przyjedzie do nas z przygotowanym orłem wykonanym z gliny i zaprezentuje jak dawniej wypalano przedmioty użytkowe. Orzeł Pana Jacka ma trafić do zbiorów Muzeum Gdańska - mówi Remigiusz Pacer z Muzeum Gdańska, kierownik Kuźni Wodnej w Oliwie.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.Pokazy kowalskie i ceramiczne w Narodowe Święto Niepodległości

Kiedy: 11 listopada 2019 (poniedziałek), godz. 17:00-21:00

Gdzie: Kuźnia Wodna w Oliwie - Muzeum Gdańska, ul. Bytowska

Wstęp: bezpłatny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni