stat
Impreza już się odbyła

Koncert Wersja de Lux i the Bartenders

8 - 13 września 2020

Gdańsk
bilety 90 - 350 zł
lis 10

wtorek, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
Kup bilet
 The Bartenders i Wersja De Lux. Start imprezy godz. 19:00. O dobrą zabawę przed i po koncercie zadba DJ Karma Sound. Bilety 25 zł. Zapraszamy!

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


https://www.facebook.com/322530101085/posts/10156567810751086/

Wersja De Lux to zespół z Trójmiasta grający muzykę ska z domieszką rock'n'rolla, swingu oraz reggae. Zespół powstał w 2004 roku, zagrał do tej pory kilkadziesiąt koncertów u boku takich zespołów jak: Westbound Train(USA), The Valkyrians(FIN), The Liptones(SWE). Utwory Wersji znalazły się na składance 'Tribute to Partia' oraz na płytach dołączonych do czasopism 'Garaż' oraz 'Dead Press'. We wrześniu 2008 zespół wydał debiutancką płytę nagraną dla wytwórni Burning Chords. Po niemal dziesięciu latach Wersja powróciła na scenę, aby zagrać na jedynym w Polsce koncercie brytyjskiego zespołu The Skapones. W planach kolejne koncerty oraz płyta.

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska - Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący (m.in. Dr. Ring Ding.) W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. "Szumna Sessions". Na płycie znalazło się trzynaście utworów, które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. "Szumna Sessions" została bardzo dobrze przyjęta, a singiel pt. "The Polecat" utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Pozytywny odbiór albumu zachęcił zespół do coraz śmielszego zaznaczania swej obecności poza granicami kraju - dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, prezentowali swoją muzykę na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii i This Is Ska! w Niemczech.

Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie "Tribute to Alibabki" zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki "W rytmach Jamaica ska" zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo "jamajskich" aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki wokalistek i wokalistów krajowej sceny reggae/ska. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same Alibabki, które pół roku później ponownie spotkały się z muzykami, w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź. Podczas sesji zarejestrowano utwory z historycznej EPki Alibabek w aranżacjach The Bartenders. Piosenkę "Już nie twist" promującą nagranie usłyszeć można już w radiach, zaś teledysk, który do niej zrealizowano, krąży w internecie za pośrednictwem YouTube. Projekt "Tribute to Alibabki" doceniony został również przez festiwal Męskie Granie i miał swoją kontynuację podczas jego finału w Żywcu.

11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę, o tyle alarmującym co zuchwałym tytule "Poles are movin'!" Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami. W przeciwieństwie do debiutu na "Poles are movin'!" nie ma gości - wszystkie piosenki zaśpiewał Kuba Kaczmarek - wokalista znany z Całej Góry Barwinków, od niedawna również w szeregach The Bartenders. Wydanie płyty wzięła na swe barki zasłużona dla krajowej sceny niezależnej wytwórnia Zima Records.

 

Opinie 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • folk / etno / world
  kwi 16
  czwartek, g. 19:00
  Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
  Etnoscena! Gulzoda
 • reggae
  kwi 4
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Wydział Remontowy
  Tabu