stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Symfoniczny: Z Polski do Włoch

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Zapraszamy na Koncert Symfoniczny. Wystąpią Agnieszka Duczmal - dyrygent; Robert Kabara - skrzypce.

wrz 12-13

sobota - niedziela, godz. 19:30

Sopot
bilety 35 - 50 zł
Koncert symfoniczny

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wystąpią:
Agnieszka Duczmal - dyrygent
Robert Kabara - skrzypce
Orkiestra Symfoniczna PFB

W programie:
Ignacy Jan Paderewski - Suita G-dur
Andrzej Panufnik - Koncert skrzypcowy
Felix Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia op. 90 "Włoska"

---

Agnieszka Duczmal, tym razem nie w roli prowadzącej założonej przez siebie Orkiestry Amadeus, ale jako gościnny dyrygent Filharmoników Bałtyckich. Solistą w tym koncercie będzie wybitny skrzypek, ale też szef Śląskiej Orkiestry Kameralnej (a wcześniej Sinfonietty Cracovii) - Robert Kabara.

Program otworzy nieznana prawie Suita na smyczki Ignacego Jana Paderewskiego. Natomiast napisany dla Yehudi Menuhina Koncert skrzypcowy Panufnika, to chyba najbardziej efektowny z koncertów solowych Panufnika. Jak rzadko który współczesny koncert, kompozycja Panufnika podkreśla śpiewne walory skrzypiec. Koncert jest napisany na skromny skład orkiestry - tylko smyczki. Po dwóch pierwszych spokojnych częściach następuje żywiołowy finał, o wyraźnie ludowym charakterze.

Program dopełni najpopularniejsza z symfonii Mendelssohna - Włoska. Podobnie jak wcześniejsza Szkocka podsumowała wrażenia kompozytora z wędrówek po Szkocji, także IV Symfonia, chociaż ukończona w Berlinie w 1833, powstała w oparciu o wspomnienia z podróży po Włoszech jaką Mendelssohn odbył w latach 1831-1832. Jej pogodny charakter kulminuje w finałowej saltarelli.

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij