stat
Impreza już się odbyła

Koncert Sutari - Siostry Rzeki

Przychodzą wianki, noc Kupały, i stos wydawnictw ląduje na biurku recenzenta. Po pierwsze, Sutari. Warszawskie, miastowe trio wokalne w poszukiwaniu tradycji.

kwi 6

środa, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 169 zł
przedsprzedaż 129 zł
Kup bilet
() A na tegorocznej płycie Siostry Rzeki wychodzi najlepiej jak dotąd. () Na Siostrach Rzeki udaje się połączyć dwa w jednym, są tu teksty tradycyjne, są też dopisane przez zespół, są oczywiste nawiązania do tradycji (Swaty), ale też trop współczesny ekologiczny i feministyczny (nie bez przyczyny na undergroundowe z początku, zaniedbane ludowe tropy w ostatnim 30-leciu nakładało się zwykle progresywne i raczej lewicujące myślenie). Są utwory podkreślające ludową śpiewność partii instrumentalnych (kapitalne Łado z najkrótszym tekstem w zestawie), ale zarazem wyjścia poza konwencję, w stronę eksperymentów wokalnych Meredith Monk. A tam, gdzie poza konwencję rzecz wystaje (np. Kośniczki), wydaje się najbardziej pasjonująca. Pomaga w tym oszczędność aranżacyjna i dobra produkcja.
Bartek Chaciński / polifonia.blog.polityka.pl / 22.06.2020

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Trzy fantastyczne wokalistki prowadzą dialogi, wzbijają się na wyżyny swoich możliwości. Ich głosy uzupełniają się, budując charakterystyczne, wyjątkowe brzmienie, pięknie łączą folkowe polskie tradycje z muzyką współczesną. Warto wsłuchać się w teksty poszczególnych piosenek, zawierające niezwykłe gry słów - autorskie, a jednocześnie inspirowane ludowymi wierzeniami.
To skłaniające do refleksji rozważania na temat obyczajów, rytuałów i relacji pomiędzy człowiekiem a naturą. Autorki zachęcają do zwrócenia uwagi na rolę środowiska i konieczność jego ochrony, jednocześnie interpretując ludowe tradycje po swojemu, skupiając się na tym, co jest im bliskie - wolności, kobiecości i poczuciu więzi siostrzanych.

"Siostry Rzeki" to płyta bardzo osobista, a z drugiej strony uniwersalna. Niesie ze sobą piękny, ważny przekaz - jej tytuł bezpośrednio nawiązuje do ekologiczno-artystycznej inicjatywy, której celem jest ochrona polskich rzek. Z muzyki płyną natomiast energia i moc, które są w stanie nie tylko trafić w serca wrażliwych odbiorców, lecz także zachęcić do walki o lepszą przyszłość".
Ola Wojcińska / Soundrive.pl, 3.09.2020

Basia Songin - śpiew, Wilk, Sowa, bębny, instrumenty perkusyjne, looper
Kasia Kapela - śpiew, skrzypce, kankle, bębny, instrumenty perkusyjne
Karolina Głogowska - śpiew, skrzypce, bębny, instrumenty perkusyjne

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 - 30 zł
  • Bilet ulgowy
    20 zł
Bilety na koncert
20 zł ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny tylko w kasie Klubu
25 zł super zniżka* na Kartę do Kultury tylko w kasie Klubu
30 zł bez zniżek w sklepie internetowym i w kasie Klubu
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.
Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Na koncertach w Sali Suwnicowej liczba miejsc jest ograniczona zgodnie z aktualnym zarządzeniem Rady Ministrów, a udział w koncertach przy zachowaniu dystansu i w masce. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl
Warunki uczestnictwa w koncertach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.
Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.