• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert: Rozwód

Klub Żak zaprasza 25 lutego na koncert Rozwód / Gold, nowe utwory.

Szymon Szwarc - gitara, elektronika, Czarek Rosiński - elektronika, modular syntheziser, Krzysztof Rogalski - bass, Damian Kowalski - perkusja, elektronika

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Wrocławsko-toruński projekt Rozwód został założony w 2018 roku przez gitarzystę Szymona Szwarca (Jesień, Święto Zmarłych) i perkusistę Damiana Kowalskiego (Pchełki, Święto Zmarłych, Toruńska Orkiestra Improwizowana). Poprzednie ich wspólne przedsięwzięcie funkcjonowało pod nazwą Wesele. Zespół od początku występował w większym składzie niż duet. Szwarc i Kowalski mają na koncie współpracę z Maciejem Karmińskim (Jesień), Adamem Kempą (Godot) i Mateuszem Rosińskim (Dynasonic, WD 30). W obecnym składzie Rozwodu można spotkać klawiszowca Cezarego Rosińskiego (Młyn, Krzaki) i basistę Krzysztofa Rogalskiego (Pchełki).

Zaczęli od wydania dwóch EP-ek "Zero Elegii" i "Zero Many", a później zagrali kilka koncertów w Polsce i Niemczech. Artyści od samego początku kierują swoje poszukiwania dźwiękowe w rejony muzyki gitarowej i elektronicznej. Członkowie Rozwodu z dużą swobodą odwracają porządki, gdzie gitara potrafi brzmieć jak syntezator, zaś perkusja bywa poddawana rozmaitym zabiegom elektronicznym. Przy tym nie jest im obca szeroko rozumiana improwizacja czy noise'owa szorstkość.

W 2020 roku ukazał się debiutancki album Rozwodu zatytułowany "Pompy" (Fonoradar Records / Złe Litery), o którym Jędrzej Sołtysiak pisał na łamach bloga "Hałasy i Melodie" tak: Różnorodność i brak jednoznacznego, stylistycznego rodowodu to jednak niejedyne cechy, które wyróżniają "Pompy". Robert Moczydłowski na portalu "Anxious Musick" z kolei "Pompy" opisał tak: W sumie powstała pełna napięć i brzmieniowych niespodzianek płyta, która raz, że zaskakuje brudnym brzmieniem, ale też stanowi w pełni zrozumiały dla wszystkich koncept. Myślę że ów styk hałasu, dubowej pulsacji oraz elektroniki stanowi swoiste novum na rodzimej scenie muzyki alternatywnej.

W kwietniu 2022 roku zespół opublikował swoją drugą długogrającą płytę pt. "GOLD" (Fonoradar Records), na której muzycy nadal eksplorują noise i elektronikę. - "Gold" to dosyć industrialny, łopoczący album, który pokazuje noise w innej odsłonie: bez przedrostka rock, ale też nie jako abstrakcyjny szum. Muzyka jest zwarta, oszczędna. Całość - frapująca, nieoczywista i hipnotyzująca - Jakub Knera, "Czas Kultury".

- Nowy materiał jest jednocześnie pomostem między sceną klubowej elektroniki i muzyki eksperymentalnej. W zależności od utworu zmieniają się oczywiście proporcje, jednak napięcie, jakie buduje Rozwód, stawia pytanie, gdzie jest jego miejsce - w jazzowym klubie czy na jednej z imprez tętniących techno i house - Arek Lerch, "Noise Magazine".

- Chyba jeszcze tak nie miałem, żeby nie umieć sklecić pięciu zdań na temat albumu tak bogatego brzmieniowo, odwołującego się do kilku stylistyk, pełnego fantastycznych pomysłów, przywołującego na myśl cenionych wykonawców i - last but not least - najzwyczajniej świetnego, dużymi fragmentami porywającego. Dawno też nie miałem do czynienia z płytą, która przy jednym odsłuchu wydawała mi się niesamowicie fascynująca, a przy kolejnym przelatywała przeze mnie, nie zostawiając śladu. W końcu jednak za każdym razem te 38 minut i 27 sekund z "Gold" zaczęły sprawiać mi przyjemność - Marcin Wandzel, "10fuckingstars".
Relacje z koncertów: facebook.com/KlubZak

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
 • Bilet ulgowy
  20 - 35 zł
Bilety na koncert:
20 zł – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny, obywatele Ukrainy – tylko w kasie Klubu
35 zł – super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
40 zł – bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom, na Kartę Dużej Rodziny oraz obywatelom Ukrainy – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.
Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl
________________________________________
Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Opinie

 • muzyka elektroniczna , w plenerze , street food , clubbing / disko
  maj 26-28
  piątek - niedziela, g. 20:00
  Gdańsk, Żuraf Stocznia
  Piątek w Żurawiu
 • hip-hop , muzyka elektroniczna
  cze 1
  czwartek, g. 21:00
  Sopot, 3 Siostry
  ONEOFF