• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Raz, Dwa, Trzy pt. "Człowiek czasami serce otworzy" (1 opinia)

Koncert pod tytułem "Człowiek czasami serce otworzy" to teksty Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji kultowej grupy RAZ, DWA, TRZY..

Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często - jak to bywa w życiu - przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na "chorobę" miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? A. Osiecka i W. Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. "Człowiek czasami serce otworzy..." i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie.

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


RAZ,DWA,TRZY...
Należą do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek - swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk, od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

Zespół od trzydziestu lat, a od dwudziestu siedmiu w niezmienionym składzie nagrywa i koncertuje w kraju i za granicą.

Skład zespołu:
Adam Nowak - gitara, śpiew
Grzegorz Szwałek - pianino elektryczne, akordeon
Jacek Olejarz - perkusja
Jarek Treliński - gitara elektryczna, akustyczna
Mirek Kowalik - gitara basowa, kontrabas
gość na stałe: Tadek Kulas - trąbka

Adam Nowak. Lider grupy muzycznej, lub inaczej-kierownik polityczny grupy "Raz, Dwa, Trzy". Kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta. Urodzony 28.09.1963 w Poznaniu. Zamieszkały w Toruniu. Prywatnie żonaty, ojciec czworga dzieci. Z życiorysu wynika, że prowadził życie nieustabilizowane. Pracując w rożnych zawodach ciągle szukał tego najbardziej uniwersalnego. Z wykształcenia technik żywienia zbiorowego był min. kelnerem i garderobianym, aż w końcu na początku lat 90 postanowił tworzyć i śpiewać. Ceni wyrazistych poetów Villona, Brechta, Brodskiego, Szymborską, ks. Twardowskiego, jak również charyzmatycznych wykonawców piosenek: Wysockiego, Waitsa, Piaf, Cohena i innych. "Mógłbym śpiewać o miłości, ale po co skoro większość robi to z lepszym, czy gorszym skutkiem. Piszę i śpiewam o swoich wątpliwościach na temat różnych pewności, których nabrałem do tej pory." Jego postawa sugeruje, że nie potrzeba niczego udowadniać. Wystarczy szukać i robić to, co ma się do zrobienia.

Opinie (1)

 • Rozczarowanie

  Bylismy na koncercie w Filharmonii Gdanskiej 2.02.23. - ogromne rozczarowanie!! Tytul koncertu w ogole sie nie mial do prezentowanych utworow. Oczekiwalismy lirycznych tekstow na podstawie A. Osieckiej i Z . Wodeckiego, a grane byly same skoczne, wiejskie melodie. Dodatkowo, prowadzacy (lider zespolu) po kazdej piosence dlugo ja komentowal. Probowal byc smieszny, ale byl raczej meczacy i zenujacy.
  Totalne rozczarowanie.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.