stat
Impreza odwołana

Koncert Papieski

Repertuar i wykonawcy Koncertu Papieskiego został dobrany z wielkim rozmysłem. Duet młodych, ale już docenionych artystów; Jakuba Jakowicza i Macieja Kułakowskiego nie może zawieść nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

w każdy piątek (od 25.06 do 20.08.2021), godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 27 - 53 zł
ulgowy 16 zł
Kup bilet
cze'22 10

piątek, godz. 20:00

Gdańsk Sopot,
bilety 190 - 590 zł
Kup bilet
Koncert podwójny a-moll Brahmsa na skrzypce i wiolonczele nawiązuje stylistycznie do innych symfonicznych dzieł kompozytora i głęboko wpisuje się w jego późnoromantyczny styl. Utwór został zadedykowany przyjacielowi Brahmsa, wybitnemu skrzypkowi Józefowi Joachimowi, który wykonał go w duecie z Robertem Hausmannem pod batutą kompozytora w 1887 roku. Dzieło jest lubiane i doczekało się nagrań takich duetów jak Gidon Kremer (skrzypce) i Misha Maisky (wiolonczela) czy Anna Sophie Mutter (skrzypce) i Antonio Meneses (wiolonczela) pod batutą Herberta von Karajana.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Osoba Schuberta natomiast budzi wśród słuchaczy współczucie, który żyjąc niewiele ponad 30 lat zdołał wypracować obszerny i doceniany współcześnie w świecie dorobek zwłaszcza w gatunku pieśni. Symfonia VIII o podtytule Niedokończona jest de facto w pełni ukończona, choć składa się z tylko dwóch części. Jest to jedno z najlepszych dzieł kompozytora z gatunku symfonii a inspirowane było twórczością Mozarta i Beethovena.

Orkiestra Symfoniczna PFB
Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
Jakub Jakowicz - skrzypce
Maciej Kułakowski - wiolonczela
Jakub Kornacki - narrator

Program:
Johannes Brahms - Koncert podwójny na skrzypce i wiolonczelę a-moll op. 102 [32']
Franz Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona [43']
W programie koncertu recytacja fragmentów poezji i prozy św. Jana Pawła II.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.