• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert "O magnum misterium" Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego został założony w 2001 r. z inicjatywy studentów i władz Uczelni. Członkami Chóru są studenci, absolwenci, pracownicy Uniwersytetu oraz osoby niezwiązane z Uczelnią. Chór wykonuje utwory różnych epok: od średniowiecza po współczesność, zarówno utwory a cappella jak i duże formy oratoryjne.

Chór wykonał łącznie ponad 700 koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą (we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Niemczech, na Litwie i w Rumunii).

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Zespół posiada w swoim dorobku płyty CD oraz nagrania radiowe i telewizyjne (Telewizja Polska, Telewizja Ukraińska). Chór brał udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do pełnometrażowej produkcji filmowej. Chór współpracował z wieloma orkiestrami (Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Gdyńską Orkiestrą Kameralną, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej), zespołami, solistami oraz innymi chórami. Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni kilkukrotnie występował ze słynnym włoskim tenorem - Andreą Bocellim.

Chór jest laureatem konkursów chóralnych: I Nagroda. - Pomorski Festiwal Pieśni Pasyjnej - Szemud), I Nagroda - Międzynarodowy Konkurs chóralny w Eisiskas-Litwa, II Nagroda- Międzynarodowy Festiwal Chóralny i Konkurs "Canco Mediterrania" - Barcelona (w kategoriach muzyka sakralna i muzyka ludowa), Srebrny Dyplom w Konkursie Chóralnym "Musica in Urbe" (Bydgoszcz), II miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich "Święty Krzyż/ Kielce 2018", Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Liviu Borlana w Baia Mare - Rumunia.

Przeczytaj także

Opinie