• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat

Koncert Muzyki Filmowej Junior

 • niedziela, 17 listopada 2024, godz. 12:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  159 - 399
  Kup bilet
Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Już 17 listopada 2024 roku spektakularny Koncert Muzyki Filmowej w Gdyni! Specjalnie dla młodych widzów ponad 100-osobowa Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie oraz Chór Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają utwory z filmów Król lew, Jak wytresować smoka, Harry Potter, Kung Fu Panda, Kraina lodu, Madagaskar i wielu innych. Partie solowe zaśpiewa solistka Anna Lasota, a narrację poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

Utwory wykonywane na żywo przez chór i orkiestrę, zilustrowane fragmentami filmowymi i słynnymi filmowymi kadrami, przybliżą muzykę symfoniczną w przystępny sposób i zagwarantują niezapomniane muzyczne emocje najmłodszym, a dla rodziców będą okazją do powrotu w magiczny świat dzieciństwa.
Koncert zaprezentuje dzieła wybitnych kompozytorów, takich jak: Hans Zimmer, John Williams, John Powell, Alan Menken, Stephen Schwartz i Alan Silvestri, wyróżnionych najbardziej prestiżowymi światowymi nagrodami. Ich muzyka, w połączeniu z kultowymi filmami, które obejrzały miliony widzów na całym świecie, przypomni na nowo ponadczasowe historie i wartości, takie jak: dobro, szlachetność, odwaga, przyjaźń i miłość.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Król lew jest jedną z najwspanialszych ścieżek dźwiękowych. Doskonała inwencja kompozytorska współgra z obrazem, oddając najgłębsze i najszczersze emocje. Połączenie rytmiki muzyki afrykańskiej z europejskim językiem muzycznym doskonale sprawdza się nie tylko w filmie, ale i na koncercie. Hans Zimmer zawarł w niej cały swój stosunek do muzyki,
łącząc zabawę z osobistymi przeżyciami. W utworze Madagaskar słychać kontynuację tej zabawy podsumowuje Maciej Sztor.

Koncert będzie również doskonałą okazją dla najmłodszych, aby rozwinąć swoje muzyczne umiejętności i wspólnie z orkiestrą, pod batutą dyrygenta, wykonać w finale utwór z filmu Madagaskar! Wszyscy mogą przynieść swoje ulubione instrumenty czy elementy perkusyjne, takie jak: tamburyna, grzechotki, bongosy, bębenki, a nawet dwa patyki bo przecież wszystko może służyć do tworzenia dźwięku.
Zapraszamy Wszystkich w świat muzyki i filmu do wspólnego słuchania i muzykowania!
lis 22

piątek, godz. 19:00

bilety 168-232 zł
Kup bilet
gru 12

czwartek, godz. 19:30

Gdańsk, Sopot,
bilety 180 zł
Kup bilet

Opinie