• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Muzyki Filmowej: Echo Lat 80

Zapraszamy na Koncert Muzyki Filmowej "Echo Lat. 80." czyli ambientowo, elektroniczno, trip-hopowo i low-fiową podróż poprzez kompozycje z filmów z lat 80. aż po czasy współczesne i daleką przyszłość w ramach 2. Festiwalu Cinematika - nowego gdańskiego festiwalu filmowo-muzycznego poświęconego muzyce filmowej, teledyskom i kinu, który odbędzie się w dniach 18-21 listopada 2021.

W programie koncertu zabrzmią utwory z klasycznych filmów sci-fi lat 80. jak kultowy Obcy. Ósmy pasażer Nostromo Ridleya Scotta czy The Thing Johna Carpentera. Pojawi się muzyka z pierwszej ekranizacji Diuny z 1984 roku w reżyserii Davida Lyncha a także kompozycje z najbardziej kultowego japońskiego anime wszechczasów, czyli Akiry Katsuhiro Ōtomo z 1988 roku.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


Natomiast współczesne produkcje filmowe, z których pochodzić będą kompozycje to kultowy Drive Nicolasa Windinga Refna, z utworami A Real Hero oraz Nightcall, seriale Stranger Things i Dark oraz Blade Runner 2049 w reżyserii Dennisa Villeneuva, którego najnowsza Diuna aktualnie króluje na ekranach kin.

Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystąpią Piotr Kaliński jako Hatti Vatti, Stefan Wesołowski, Katarzyna Siepka, Paweł Przyborowski, Sebastian Lipiński, Wojtek Chroboczyński jako BYTY oraz Mateusz Gierc jako Pan.Mruk. Za program koncertu odpowiadają zaś Anna Kądziela-Grubman i Michał Grubman.

Festiwal jest dofinansowany ze środków Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska.

Zapraszamy również na pozostałe koncerty i projekcje filmowe festiwalu.

Opinie

 • impreza filmowa , festiwal filmowy
  maj 12-21
  g. 10:00
  Gdynia, Gdyńskie Centrum Filmowe
  20. MDAG