• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Kolędy Na Inny Czas

Bywały Święta Bożego Narodzenia, gdy gwiazda na niebie nie świeciła jasno; w historii zapisały się liczne wigilie, gdy na stole leżała tylko kromka chleba... I choć pojawiała się pokusa odłożenia kolęd... na inny czas, Polacy potrafili zaufać, że Nowonarodzony przyniesie pokój i ukojenie.

Podczas koncertu kolędowego 13 stycznia 2023 r. o godz. 19.00 w kościele Chrystusa Króla w Gdańsku artyści zaśpiewają popularne polskie kolędy, ale i te zapomniane, w których wybrzmiewają nuty niepokoju, bo słowa pisane były w obozach, na obczyźnie czy w wojennej zawierusze.

koncerty w Trójmieście


Instytut Pamięci Narodowej pragnie ożywiać pamięć o tych, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny i którym przyszło spędzać święta w samotności lub niewoli. By przybliżyć słuchaczom historie wigilijne z czasów wojny, lektorzy - Małgorzata i Jakub Kornaccy - przeczytają wspomnienia byłych więźniów obozów koncentracyjnych.

Większość utworów pochodzi z płyty kolędowej "Na Inny Czas", którą Biuro Wydarzeń Kulturalnych Instytutu Pamięci Narodowej wydało i udostępniło na kanale IPNtv w połowie grudnia 2022 r. Autorem aranżacji i kompozycji jest młody gdański kompozytor Krzysztof Falkowski.

Wystąpią:
Katarzyna Cerekwicka
Karolina Niebrzegowska
Łukasz Reks
Łukasz Zagrobelny

Kwartet wokalny:
Aleksandra Pilarska
Joanna Ślesicka
Mateusz Warkusz
Rafał Brzeziński

Chór Mieszany Cantores Veiherovienses

Sekcja rytmiczna:
Pianino: Jacek Piskorz
Gitara basowa/kontrabas: Michał Kapczuk
Instrumenty perkusyjne: Patryk Zakrzewski
Duduk: Wojciech Lubertowicz

Orkiestra pod dyrekcją Tomasza Chyły

Koncert będzie retransmitowany na kanale IPNtv.
Patroni medialni: Radio Gdańsk, "Gość Niedzielny"

Opinie