stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Kolęda Nocka (3 opinie)

Kolęda Nocka to jedno z nielicznych dzieł powstałych w okresie Karnawału Solidarności, które obok silnego przekazu ideowego niosło ze sobą prawdziwe wartości artystyczne.

Prapremiera spektaklu/ oratorium, autorstwa Ernesta Bryla i Wojciecha Trzcińskiego, odbyła się 18 grudnia 1980 r., w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Spektakl zdjęto z afisza z chwilą wprowadzenia stanu wojennego.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Odczytany przez młodych wykonawców, po prawie 40 latach od premiery, materiał nie stracił nic ze swej wartości i aktualności, a nowa aranżacja zyskała bardzo dobre opinie samych jego Twórców.

Nowe opracowanie, które zostało wzbogacone o jazzową sekcję rytmiczną, elektronikę i wykorzystuje muzyczne trendy XXI wieku, znacznie poszerzy krąg odbiorców utworu.

Autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym całego przedsięwzięcia jest niezwykle zdolny, młody artysta, pianista i klawiszowiec - Adam Lemańczyk.

Wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis, wzbogacona o jazzową sekcję rytmiczną oraz Zespół Wokalny.

W roli solistów wystąpią: Małgorzata Chruściel, aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu i Krakowskiego Teatru VARIETE i Tadeusz Seibert aktor i jeden z czołowych głosów Teatru VARIETE.

Przeczytaj także

Opinie (3)

 • koleda nocka (1)

  bylem 18.12.80 na premierze w teatrze muzycznym. cudowny spektakl ktory pamietam do dzisiaj. tylko koledzy z zomo troszke byli zafrasowani. potem obejrzalem ja jeszcze kilka razy. w domu mam plyte z muzyka, kupiona oczywiscie w mpiku. niestety mieszkam za daleko, ale polecam goraco i tym ktorzy ten czas przezyli, oraz mlodym ludziom, zeby posluchali, jak wtedy bylo. maciej nowak, niemcy

  • 7 0

  • Kolęda

   Ja słuchałem tej wersji w bydgoskiej filharmonii. Rewelacja! Polecam.

   • 1 0

 • Rewelacja

  Spektakl znakomity pod każdym względem, aranżacja i wykonanie bez zarzutu, owacje na stojąco

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.