stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Kolęd (1 opinia)

Grace Gospel Choir zaprasza w Święto Objawienia Pańskiego do Sopotu na "Gospelowy koncert kolęd". 6. stycznia o godz. 19 w sopockim kościele p.w. św. Bernarda Grace Gospel Choir wystąpi z repertuarem najpopularniejszych polskich i amerykańskich kolęd w gospelowych aranżacjach, opracowanych przez dyrygentkę chóru Annę Baranowską-Bober. Chórowi towarzyszyć będą wybitni polscy muzycy jazzowi: Marcin Wądołowski, Piotr Lemańczyk, Adam Czerwiński i Maciej Sikała.

Nawiązując do pięknej polskiej tradycji kolędowania, chcemy wspólnie z mieszkańcami Sopotu i całego Trójmiasta zaśpiewać małemu Jezusowi. Jednak tym razem odejdziemy nieco od tradycyjnych aranżacji i zaśpiewamy Mu gospel. Połączenie lekkiego jazzu z żywiołowym gospel da niebanalny efekt, który każdego podniesie na duchu i wleje w jego serce ogrom radości.

koncerty w Trójmieście


Organizator: Grace Gospel Choir, tel. 693 852 081, e-mail: kontakt@gracegospelchoir.pl
Sponsorzy: SEMEKO GRUPA INWESTYCYJNA S.A., Kancelaria Doradztwa Podatkowego TANTUS, Leasing Polski Sp. z o.o., Magdalena i Piotr Myszk
Koncert dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Sopocie.
Patronaty: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

Czas i miejsce koncertu: 6 stycznia 2019 r. godz. 19.00, kościół pw. Św. Bernarda, Sopot, ul. Abrahama 41/43

Wstęp: bezpłatny (na miejscu będzie możliwość przekazania dobrowolnego datku wspomagającego działalność koncertową chóru)
www.gracegospelchoir.pl | facebook.com/gracegospelchoirpl | instagram.com/gracegospelchoir


Informacje o wykonawcach:
Grace Gospel Choir (GGC)
to chrześcijański, ekumeniczny chór z Sopotu, działający od września 2004 roku. Tworzą go muzyczni pasjonaci, czerpiący radość z dźwięków i przesłania muzyki gospel (Gospel to znaczy Ewangelia), dzielący się tą radością ze światem. Chór bierze udział w licznych koncertach i akcjach charytatywnych, współpracując z wieloma wybitnymi muzykami. Zdobywał też nagrody w trójmiejskich przeglądach chórów. Od 2010 r. dyrygentką chóru jest Anna Baranowska-Bober, a akompaniatorem Mateusz Hoppe.

Marcin Wądołowski - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca wielu nagród. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą, Januszem Muniakiem. Oprócz współpracy z innymi Artystami, Marcin Wądołowski nagrywa też płyty autorskie.


Piotr Lemańczyk - uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa
z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt. Jest laureatem wielu konkursów jazzowych. Ponadto brał udział w nagraniu ponad czterdziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu KARTUZY JAZZ BASS DAY´S.

Adam Czerwiński - polski perkusista jazzowy, kompozytor, aranżer i pedagog muzyczny. Współpracował z wybitnymi przedstawicielami polskiej i światowej sceny jazzowej takimi jak: Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Ścierański, Lee Konitz, Eddie Henderson, Larry Koonz, Harvie Swartz czy Bennie Wallace. Koncertował w większości krajów Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Japonii oraz w tak egzotycznych miejscach jak Liban, Egipt, Dubaj, Kuwejt czy Albania. Artysta jest również pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu JAZZ W LESIE, którego pierwsza edycja odbyła się w Sulęczynie latem 1995 roku..

Maciej Sikała - Urodzony w 1961 roku w Gdańsku. Muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polskiej sceny jazzowe m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Wojtasikem, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman, Ronnie Burrage, Billy Harper, Wayne Dockerey, John Betsch, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski. Nagrał ponad 50 płyt w tym pięć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody "Fryderyki".

Informacja o biletach

Wstęp: bezpłatny (na miejscu będzie możliwość przekazania dobrowolnego datku wspomagającego
działalność koncertową chóru)

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni