• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Edukacyjny: Fortepian Treflika (1 opinia)

lip 13

środa, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 7

piątek, godz. 19:00

bilety 37 - 80 zł
ulgowy 27 - 70 zł
Kup bilet
Zapraszamy na Koncert Edukacyjny "Fortepian Treflika" do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Koncertowa PFB
Koncerty edukacyjne

Widowisko koncertowe dla rodzin z dziećmi z udziałem muzyków i aktorów, połączone z projekcją jednej z najpopularniejszych bajek polskiej produkcji - "Rodzina Treflików".
Treflik wygrywa na loterii instrument muzyczny - fortepian. Jest przekonany, że potrafi grać, bowiem widział jak grają inni. Zapowiada nawet swój pierwszy koncert. Jego wyobrażenie o grze okazuje się mylne i zniechęca się do ćwiczeń. Za sprawą Pani Kury, wieści na temat koncertu szybko rozchodzą się po okolicy. Czy jest możliwe nauczyć się grać na instrumencie w jeden dzień bez magicznej pomocy? Okazuje się, że to ciężka praca i skomplikowany proces, ale dla chcącego nic trudnego. Treflik jest załamany, jednak za namową Wujcia powraca do ćwiczeń i wspólnie z Treflinką postawiają oswoić fortepian. Rodzeństwo wybiera się na koncert z udziałem wybitnego pianisty. W wyniku pomyłki przyjeżdżają za wcześnie. Okazuje się, że trwa właśnie próba orkiestry do koncertu Chopina. Spotkanie ze stroicielem fortepianów, solistą i muzykami odmieni los Treflika.

"Rodzina Treflików" to serial animowany kierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Został on zrealizowany w technice animacji lalkowej. Jest to pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię wydruku 3D.

Tytułową rodzinę Treflików tworzą: Mama, Tata oraz dzieci: Treflik i Treflinka, a w codziennych przygodach towarzyszą im Ciocia, sąsiad Robobot, ale przede wszystkim Mały Wujcio - tajemniczy przybysz z odległej krainy, którego widzą tylko dzieci. Radośni bohaterowie w każdym odcinku bajki zabierają najmłodszych w podróż do świata pełnego magii, ale i bliskich, codziennych spraw. Serial promuje przyjazną i otwartą postawę wobec innych, zachęca małych widzów do odkrywania świata i pokazuje, że nowa przygoda może czaić się tuż za rogiem. Rodzina Treflików, poza tym że zgrana, to na dodatek jest bardzo rozśpiewana i roztańczona. Każdy odcinek serialu zawiera dwie piosenki, które albo stanowią zabawny komentarz do bieżących wydarzeń albo humorystyczne rozwinięcie akcji.

Scenariusz: Anna Bona
Kierownictwo artystyczne: Natalia Walewska
Aktorzy: Bogdan Smagacki, Treflik i Treflinka
Fortepian: Tomasz Zając
Zespół muzyczny
Materiały filmowe: Studio TREFL S.A.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  18 zł
Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty edukacyjne w kasach PFB bilet na pojedynczy koncert kosztuje 14 złotych.

Opinie (1)

 • Czemu nie ma koncertów w godzinach popołudniowych dla dzieci które chcą skorzystać a chodzą do przedszkola

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.