• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Chóru Appassionato

Zapraszamy 25.03.2023 o godz. 17:00 na koncert muzyki chóralnej w wykonaniu chóru Appassionato z Gniewina.

w każdy piątek (do 30.08), godz. 20:15

bilety 35 - 50 zł
Chór powstał w marcu 2012 roku w CKSTiB w Gniewinie. Dyrygentem od początku istnienia Appassionato jest Joanna Kurek, absolwentka wydziału Teorii i kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej 1 st. w Wejherowie, przez wiele lat związana z rumskim Chórem św. Cecylii oraz chórem Cantores Veiherovienses.

muzyka chóralna - koncerty w Trójmieście


Mimo krótkiego stażu, chór bardzo aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym na terenie województwa, poprzez oprawę muzyczną uroczystości, udział w festiwalach, koncertach. Dodatkowo zapewnia oprawę Mszy Św. w okolicznych parafiach.

Chór Appassionato zrzesza pasjonatów muzyki z terenu województwa pomorskiego, wciąż jest otwarty na nowych członków. Rodzinna atmosfera prób sprzyja muzycznemu rozwojowi chóru i jego chórzystów. Pasja, która towarzyszy członkom chóru zaowocowała licznymi osiągnięciami chóru, m.in.: Brązowe Pasmo w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Maryjnej Ave Maria w Chojnicach, III miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Sakralnej "Pater Noster" w Strzepczu, Srebrne Pasmo w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie, specjalne wyróżnienie w Pomorskim Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Strzepczu, Brązowy Dyplom w VIII Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie, Złote Pasmo w X Jubileuszowym Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni, udział w Festiwalu Vanezia Music Festiwal we Włoszech.

Opinie