stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Bożonarodzeniowy - Cicha noc (1 opinia)

Doroczny Koncert Bożonarodzeniowy dedykowany mieszkańcom Gdańska, jest organizowany przez Polski Chór Kameralny już po raz 8. Tradycja sięga 2009 roku, w którym zespół z towarzyszeniem orkiestry i solistów wykonał słynne Magnificat Jana Sebastiana Bacha.

Relacja z imprezy

paź 30

piątek, godz. 19:00

Wstęp wolny
lis 28

sobota, godz. 16:30

bilety 70-110 zł
Kup bilet
Tym razem Polski Chór Kameralny wystąpi z towarzyszeniem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Orkiestra i chór pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego wykonają cykl kolęd w wirtuozerskim opracowaniu wybitnego polskiego kompozytora Macieja Małeckiego.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W 2006 roku z inspiracji Jana Łukaszewskiego, dyrektora Polskiego Chóru Kameralnego, dokonałem twórczego opracowania kolęd i rzecz nazwałem Cicha noc - koncert kolęd na chór i kameralną orkiestrę smyczkową.
Zadanie było niełatwe, istnieją bowiem dziesiątki różnych opracowań i trudno coś oryginalnego dodać od siebie, by nie zatracić ducha pięknych polskich śpiewów bożonarodzeniowych.(...)
Maciej Małecki

Z tego zadania kompozytor wywiązał się wprost znakomicie. Niezwykle barwne, czasem zaskakujące brzmienie orkiestry i piękne partie chóralne łączą w sobie wspaniały klimat tradycyjnych kolęd przy jednoczesnym świeżym spojrzeniu na ten wymagający materiał muzyczny.

Wykonawcy
Polski Chór Kameralny
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Jan Łukaszewski - dyrygent
opr. na chór i orkiestrę - Maciej Małecki

Skład Polskiego Chóru Kameralnego
Soprany
Katarzyna Herrmann
Anna Kondek
Wiesława Łukaszewska
Dagmara Piotrowska
Justyna Wartacz
Ludwika Wujtewicz
Alty
Danuta Mackiewicz
Aleksandra Muraczewska
Bożena Nadolska
Agata Sierańska
Katarzyna Witschenbach
Klaudia Żmigrodzka
Tenory
Damian Bykowski
Kacper Kłosiński
Mateusz Kołos
Krzysztof Pękała
Jerzy Stelmański
Lech Wittschenbach
Basy
Mariusz Czapiewski
Jędrzej Kacprzyk
Andrzej Macierzyński
Sebastian Mandziej
Janusz Sierla
Krzysztof Stachowski

Jan Łukaszewski - dyrygent i dyrektor Polskiego Chóru Kameralnego i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartiana, wykładowca kursów mistrzowskich, profesor sztuk muzycznych − jest uznawany za jednego z najwybitniejszych w Europie specjalistów w dziedzinie muzyki chóralnej.
Polski Chór Kameralny należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Założony w 1978 roku przez Ireneusza Łukaszewskiego, a od 1983 prowadzony przez jego brata Jana.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 30 zł
Bilety 30/20zł do nabycia w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa, 9:00–16:00) i na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu koncertu. Obowiązuje zniżka dla posiadaczy Karty do Kultury.

Opinie (1)

  • Szkoda że artykuł o tym co było

    a nie o tym co ma być.

    • 4 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.