• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Koncert Alameda (1 opinia)

Alameda 5 wraca z premierowym materiałem, który będzie można usłyszeć już 26 lutego w Klubie Żak!

Zespół Alemeda 5 zrodził się na scenie bydgosko-toruńsko-poznańskiej, a jego powstanie zainicjował doskonale znany Kuba Ziołek artysta o wielu twarzach muzycznych, wystarczy chociażby wymienić takie przedsięwzięcia jak Stara Rzeka, Kapital, Innercity Ensemble, Alameda 3, Hokei, Ed Wood, Tien Lai, Jantar. Ziołek ma na koncie także solowe produkcje, ale ewidentnie lubi współpracować z innymi artystami, a z pewnością jednym z nich jest Wacław Zimpel (nagrali wspólny album). Ziołek założył również wytwórnię Brutality Garden, a także jest laureatem Paszportu Polityki.

rock / punk - koncerty w Trójmieście


Projekt Alameda objawił się światu w 2013 roku płytą Późne królestwo, którą nagraną w trio: Kuba Ziołek, Mikołaj Zieleński i Tomek Popowski. Dopiero wraz z kolejnym i podwójnym albumem Duch Tornada (2015) zespół rozrósł się do kwintetu w składzie: Kuba Ziołek - (gitary, głos, elektronika), Rafał Iwański - (perkusjonalia), Jacek Buhl - (perkusja), Łukasz Jędrzejczak - (klawisze i elektronika) i Mikołaj Zieliński (bas). Według dziennikarzy Noise Magazine, Duch Tornada został okrzyknięty drugim najlepszym polskim albumem lat 2001-2016.

Wraz z roszadami personalnymi muzyków uległa też zmianie stylistyka Alemady. To jest zupełnie inny zespół tak naprawdę. Jacek gra zupełnie inaczej na bębnach niż Tomek. Na Późnym królestwie gitary są na pierwszym planie, a rytmy są schowane, podczas gdy na Duchu Tornada jest dokładnie odwrotnie. W kwintecie zdarza nam się więcej grać dla zabawy, improwizować, generować transy, bawić się rytmiką, nastrojami. Trio jest pod tym względem bardziej sztywne, bardziej zdyscyplinowane, rockowe. Płyt takich samych jak Późne królestwo można by nagrać jeszcze z 10, ale nie o to chodzi. Lubimy szukać dalej, a nie zadowalać się tym, co już znaleźliśmy opisywał niegdyś Kuba Ziołek.
W 2018 roku zawiązała się formacja Alameda 4 (Czarna woda, 2018), a rok później pojawił się nowy longplay Alamedy 5 Eurodrome, który z kolei znalazł się na 11. miejscu listy najlepszych albumów z całego świata, według prestiżowego brytyjskiego magazynu The Quietus. Eurodrome pokazał, że grupa powędrowała w stronę dalszych eksploracji rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, a do tego zahaczyła o wczesny fusion w duchu Milesa Davisa, post-punk i post-minimalizm.
25 lutego ukaże się nowy album Alamedy 5 zatytułowany Spectra. Vol. 1, o którymi sami muzycy piszą tak: Alameda 5 zrzuca z siebie na dobre płaszczyk muzyki rockowej i podkręca do maksimum obecne już na Duchu Tornada i Eurodrome wpływy rytmiki afrykańskiej i latynoamerykańskiej, i to zarówno tej pierwotnej, etnicznej, jak i nowoczesnej, klubowej. Słowem kluczem jest batida, wywodzący się z Angoli styl muzyczny o charakterystycznej euforycznej i synkopowanej rytmice, który Alameda 5 rozwija na własną modłę dodając do niego wpływy industrialu, post-punku, gqomu, dubu i vaporwaveu.
Opracował: Łukasz Komła

Alameda 5 / Spectra. Vol. 1
Jacek Buhl - perkusja, perkusjonalia
Rafał Iwański - kongi, darabukki, djembe, perkusjonalia
Łukasz Jędrzejczak - elektronika, organy elektryczne, wokal
Piotr Michalski - gitara basowa
Jakub Ziołek - gitara, elektronika, wokal

Ważne informacje:
Warunki uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Klub Żak zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi, w tym z obowiązującymi limitami. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Po wyczerpaniu obowiązującego limitu miejsc warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest okazanie przy zakupie biletu Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność wirusa (nie starszego niż 72 godzin). Bilety z puli dla osób zaszczepionych można nabyć w kasie Klubu Żak po okazaniu aktualnego Certyfikatu Covid wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość kupującego. Okazanie powyższych dwóch dokumentów jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu i tym samym do zakupu biletu. W przypadku zakupienia w przedsprzedaży biletów z puli dla zaszczepionych należy okazać aktualny Certyfikat Covidowy przed wejściem na koncert. Okazanie Certyfikatu jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Szatnia jest bezpłatna i jest czynna tylko w trakcie imprez muzycznych i teatralnych.

Zasady rezerwacji
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.

Kasa biletowa
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, kasa@klubzak.com.pl, tel. 58 344 05 73 w.117

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  35 - 40 zł
 • Bilet ulgowy
  25 zł
Bilety na koncert
25 zł ulgowe*
35 zł zniżka* Karta do Kultury
40 zł bez zniżek
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Ceny zawierają podatek VAT. Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.
Bilety promocyjne i bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Na koncertach w Sali Suwnicowej liczba miejsc jest ograniczona zgodnie z aktualnym zarządzeniem Rady Ministrów. Regulaminy sprzedaży znajdują się na stronie Klubu Żak www.klubzak.com.pl

Opinie (1)

 • Zmiana terminu koncertu

  Z powodu choroby 2 muzyków (Covid) zmieniono termin koncertu z 26.02 na 8.04. Bilety zachowują ważność lub można je zwrócić w kasie Klubu Żak (do 8.04)

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.