• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa i diagnostyka obrzęku tłuszczowego

Zapraszamy na BEZPŁATNE konsultacje dotyczące obrzęku tłuszczowego w dniach 14.11.2022 - 25.11.2022. Konsultacje i terapie prowadzi fizjoterapeuta mgr Monika Czerwińska.

Nie czekaj- zapisz się już dziś na wizytę - tel. 586 888 999
Udział w bezpłatnych konsultacjach wymaga wcześniejszej rejestracji.

Kompleksowa Terapia Przeciwobrzękowa (KTP) składa się z manualnego drenażu limfatycznego, kompresjoterapii, odpowiednio dobranych ćwiczeń fizycznych oraz właściwej pielęgnacji skóry. Elementy Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej swoje zastosowanie mają w leczeniu obrzęków limfatycznych, żylnych, pourazowych, obrzęki po długotrwałym unieruchomieniu oraz w obrzęku tłuszczowym. Ponadto KTP wpływa na poprawę działania układu limfatycznego i krwionośnego, co może mieć zastosowanie w profilaktyce obrzęków.

Diagnostyka różnicowa obrzęku jest bardzo istotna, aby dobrać prawidłowe leczenie oraz wykluczyć przeciwwskazania do terapii.

Obrzęk tłuszczowy jest to słabo poznana chorobą, która często myloną jest z otyłością, bądź obrzękiem limfatycznym. Bardzo często kobiety z obrzękiem tłuszczowym są uważane za otyłe i nie są świadome swojej choroby. Przez wiele lat zmagają się z dolegliwościami, które są bagatelizowane, a brak wczesnego wprowadzenia leczenia powoduje znaczną progresję objawów. Cechy obrzęku tłuszczowego to: dysproporcja między szczuplejszym tułowiem, a większymi kończynami dolnymi, uczucie ciężkości nóg, skłonność do powstawania siniaków na nogach, charakterystyczne 'fałdki' nad kostkami i kolanami, trudności z utratą masy ciała z kończyn dolnych, wrażliwość dotykowa na nogach.

Konsultacja - diagnostyka różnicowa obrzęku - określenie typu obrzęku; diagnostyka obrzęku tłuszczowego u kobiet- odróżnienie obrzęku tłuszczowego od otyłości i innych typów obrzęku; informacje dotyczące możliwości terapeutycznych/plan terapeutyczny.

Opinie