stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach, Lola Lynch

Koncert grupy Kombajn do Zbierania Kur Po Wioskach, w ramach supportu wystąpi poznańska grupa Lola Lynch!

Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach powstał w 2001 roku w Nowym Dworku koło Świebodzina. Od początku zespół dużo koncertował i brał udział w wielu przeglądach i festiwalach. Grupę zaczęli doceniać także krytycy, czego dowodem są następujące osiągnięcia: I miejsce w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Rockowych w 2001 roku, Najlepsza Osobowość Sceniczna na "Rock Gorzów Festiwal" oraz I miejsce na Festiwalu Amatorskich Zespołów w Gnieźnie w 2002 roku, a także I-sze miejsca: na Jeleniogórskiej Lidze Rocka w 2003 roku, na gorzowskim "Rock Gorzów Festiwal" w 2003 roku, na Festiwalu Rockowy w Węgorzewie w 2003 roku oraz na zielonogórskim Festiwalu "Rock Nocą" również w 2003 roku. Dzięki powyższym sukcesom zespół zarejestrował maxisingiel "Ćwa", a jego utwór "Połączenia" Piotr Kaczkowski zamieścił na płycie Minimax.pl. Rok później zespół nagrał demo "Dziś polecamy kotlet szlachecki".

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


W styczniu 2005 pojawił się debiutancki album grupy pt. "Ósme piętro" wydany przez firmę Offmusic pod patronatem radiowej Trójki. Premierę poprzedził koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trzecim Programie Polskiego Radia. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje krytyków i odbiorców, sprzedając się w nakładzie kilku tysięcy egzemplarzy. Swoje pierwsze sukcesy Kombajn zawdzięcza w dużej mierze Piotrowi Kaczkowskiemu oraz Piotrowi Stelmachowi, którzy sukcesywnie prezentowali materiał kapeli już od 2003 roku.

Drugi album grupy wydało Polskie Radio SA Radiowa Agencja Fonograficzna w listopadzie 2006 roku. Nosi on tytuł "Lewa strona literki M". W pierwszym tygodniu sprzedaży krążek uplasował się na 20. miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży. Singiel promujący płytę przez długi czas utrzymywał się w czołówce listy przebojów Marka Niedźwieckiego, debiutując na 28. miejscu jako najwyżej notowana nowość listy. Premierę płyty poprzedził również koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trzecim Programie Polskiego Radia. W wakacje 2007 roku zespół zaprezentował się szerokiej publiczność na festiwalach muzycznych m.in. na Heineken Opener Festiwal i Festiwalu w Jarocinie. Obecnie zakończył pracę nad trzecim studyjnym albumem "Karmelki i gruz", którego premiera miała miejsce w listopadzie 2011 roku.

Obecny skład zespołu:

Marcin Zagański - śpiew, gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe (2001-)
Paweł Koprowski - gitara, perkusja
Tomasz Piechowiak - perkusja
Witek Przepióra - gitara basowa
Tomek Śliwka - gitara


Byli członkowie zespołu:

Piotr Walorski - perkusja (2005-2008)
Jarosław Drabiuk - perkusja (2004)
Leszek Łątkowski - perkusja (2001-2003)
Michał Dziekan - gitara basowa (2003-2006)
Artur Mazur Mazaczenko - gitara basowa (2001-2003)
Tomasz Brażewicz-Dosiółko - gitara (2001-2009)
Mario Bielski - perkusja (2009-2010)


Lola Lynch (support)

Lola Lynch to poznańska formacja muzyczna, która eksplorując pogranicza bluesa oraz alternatywnego i psychodelicznego rocka, składa swoją stylistyką hołd mistrzom lat 60. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest sceniczna energia eksplodująca zarówno w małych zatłoczonych klubach, aulach koncertowych, jak i festiwalach (Poznań Wzywa! 2010, Soundrive Festival Gdynia 2012). Zespół był wyróżniany i nagradzany w przeglądach Liquid&Fire 2012, Przegląd Rockowych Kapel Amatorskich PyRKA 2011 i SzOK&Roll 2012. Sama Lola Lynch, której imię stanowi nazwę grupy, jest fikcyjną postacią, której biografia stanowi przedmiot niekończących się fantazmatycznych spekulacji.


BILETY: 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00), Kawiarnia Cyganeria (ul. 3 maja 27, Gdynia), Salon Muzyczny PULS (Centrum Gemini, Gdynia), sieć Eventim (eventim.pl, cena w sieci 28 zł, sprzedaż w danych punktach Eventimu)

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • rock
  lut 27-28
  czwartek - piątek, g. 19:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Kult Akustik

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni