stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kolorowe Podwórko

MOSAIC: 
Jesteśmy grupa cyrkową wyróżniającą się szeroką ofertą artystów o różnorodnych i nieprzeciętnych zdolnościach, których łączy pasja do sztuki. Akrobaci, szczudlarze, iluzjoniści, klauni czy mimowie, to zaledwie część naszego znakomitego zespołu. Kilkunastoletnie doświadczenie, zdobywane także na arenach zagranicznych, pozwala nam przygotowywać oryginalne eventy na najwyższym poziomie.

Prowadzimy zajęcia metodą pedagogiki cyrku dziecięcego.
 
Pedagogika cyrku to oryginalna forma twórczej aktywności oraz nowatorska metoda ćwiczeń i zajęć ruchowych. Podczas warsztatów pedagogiki cyrku uczestnicy odszukują i rozwijają swoje indywidualne talenty, nabywają umiejętności pracy w grupie, podejmowania wspólnych decyzji. Nabywają nowych zdolności manualnych. Zajęcia odbywają się w atmosferze wspólnej kreatywnej zabawy.

Pedagogika cyrku to nauka podstaw aktorstwa, żonglerki, akrobatyki, gimnastyki, pantomimy, klaunady. Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Uczestnicy zajęć zyskują większą pewność siebie i motywację do dalszego samodoskonalenia. Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

Cele  i zadania pedagogiki cyrku:

-pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, inwencji twórczej i ekspresji ruchowej
-rozwój i usprawnianie koordynacji wzrokowo ruchowej (żonglowanie rozwija koordynację, niezbędnej do nauki pisania, czytania i ćwiczeń fizycznych)
-aktywizacja obu półkul mózgowych (żonglowanie pozwala na wykorzystanie całego mózgu)
-ćwiczenie i rozwijanie spostrzegawczości i zapamiętywania
rozwijanie uwagi i refleksu
integracja grupy i nauka pracy w zespole
-przełamywanie onieśmielenia
-wzmacnianie poczucia własnej wartości
-wywoływanie zaciekawienia
-koncentracja uwagi
-przełamywanie bariery dystansu fizycznego.

Start :14:00

Wstęp:
Dzieci- free
Dorośli- 10 zł, do późniejszego wydania na barze 

 

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.