• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koło Życia (1 opinia)

1 września AmberSky nakręci mieszkańców i turystów Gdańska na pomoc potrzebującym. Przed kołem widokowym będzie można oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku, przejść darmowe badania profilaktyczne i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. W pierwszą sobotę września warto będzie zakręcić się na AmberSky! - dochód z co 10. biletu na koło przekazany zostanie na rzecz Fundacji Pomorze Dzieciom. Nie zabraknie również zabaw konkursów i animacji dla wszystkich dzieci.

wrz 4

niedziela, godz. 11:00 - 15:00

Gdańsk, Sopot,
Wstęp wolny
Zadbaj o siebie i innych
Akcja społeczno-charytatywna Koło Życia odbędzie się w godzinach 11-16. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Fundacją KrewAktywni oraz Fundacją Pomorze Dzieciom.

"To już III edycja Koła Życia. Jesteśmy dumni z sukcesu poprzednich akcji, dlatego działania dobroczynne postanowiliśmy na stałe wpisać w program organizowanych przez nas imprez. W poprzednich latach wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów Gdańska. Okazało się, że w stolicy Pomorza jest wielu ludzi o wielkich sercach, dzięki którym udało nam się pomóc potrzebującym." - mówi Anna Barbasiewicz, rzecznik prasowy firmy SkyWheels, właściciela AmberSky.
W pierwszą sobotę września przed kołem widokowym AmberSky zaparkuje tzw. krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi, w którym będzie można bezpiecznie oddać krew. Każdy, kto zdecyduje się dołączyć do "Koła Życia" i podzielić krwią otrzyma darmowy bilet na przejażdżkę AmberSky oraz porcję pysznych i zdrowych lodów naturalnych z Gdańskiej Wytwórni Lodów Naturalnych.

Przed kołem będzie można również zapisać się do bazy dawców szpiku. Na miejscu na wszystkich chętnych czekać będą też stanowiska medyczne, gdzie będzie można zmierzyć ciśnienie i tętno.

Naucz się ratować życie
Odwiedzający koło widokowe AmberSky podczas Koła Życia będą mogli również nauczyć się ratować życie. Swoje umiejętności w tej dziedzinie zaprezentują ratownicy medyczni. Choć zasady udzielania pierwszej pomocy dla wielu osób mogą wydawać się znajome, tej wiedzy nie zaszkodzi sobie przypomnieć.

Zakręć się na AmberSky w szczytnym celu
8 zł - tyle kosztuje godzina opieki medycznej nieuleczalnie chorych dzieci w hospicjum. Podczas akcji Koło Życia wolontariusze Fundacji Pomorze Dzieciom przed kołem widokowym przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz dzieci z pomorskiego hospicjum. W Strefie Relaksu AmberSky pojawi się stoisko "produkcji dobrych uczynków", na którym będzie można zakupić cegiełkę o wartości 8 zł. Każdy, kto zdecyduje się wspomóc Fundację, otrzyma aniołka z masy solnej "na szczęście". W pierwszą sobotę września warto zakręcić się na AmberSky! Firma SkyWheels - właściciel AmberSky, przekaże dochód z co 10. biletu na przejazd kołem zakupionego w dniu 1.09 na rzecz Fundacji Pomorze Dzieciom.

Nakręć się na zakręconą zabawę
Pomagając bawimy, bawiąc pomagamy! Podczas Koła Życia przed AmberSky na dzieci czekają niezapomniane atrakcje. Wszystkie dzieci mogą spróbować swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek mydlanych oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Najmłodsi, którzy skorzystają z AmberSky mogą dodatkowo odwiedzić stanowisko malowania buziek i modelowania balonów.

Na wszystkich, którzy zdecydują się pomóc potrzebującym: oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku lub wspomóc dzieci z hospicjum czeka słodka niespodzianka - kolorowa wata cukrowa! Wata dostępna będzie w dwóch kolorach do wyboru - czerwonym i niebieskim, czyli w barwie krwi i Fundacji Pomorze Dzieciom. Dodatkowo, w piątek 31.08 koło rozbłyśnie na czerwono - w kolorze krwi, by przypomnieć mieszkańcom i turystom Gdańska o sobotniej akcji. W sobotni wieczór, na zakończenie Koła Życia, AmberSky podświetlone zostanie kolorem niebieskim - barwą Fundacji Pomorze Dzieciom.

Opinie (1)

  • Super inicjatywa!!

    Na pewno pojawię się tam i oddam krew! Mam nadzieje, że wiele osób wykorzysta pierwsza sobotę września i pojawi się tam również:) Pozdrawiam

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.