stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koło Życia- Rozkręcamy Wrażliwość

7 września AmberSky nakręci mieszkańców i turystów Gdańska na pomoc potrzebującym. Przed kołem widokowym będzie można oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku, przejść darmowe badania profilaktyczne i przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Zadbaj o siebie i innych
Akcja społeczno-charytatywna Koło Życia odbędzie się w godzinach 11-16. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Stowarzyszeniem KrewAktywni oraz Fundacją Pomorze Dzieciom.

Program wydarzenia:
11.00. - 15.30. - akcja honorowego oddawania krwi. Krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi zaparkuje przy kole AmberSky. Każda osoba, która odda krew otrzyma darmowy bilet na przejazd kołem widokowym. Dodatkowo, przed kołem będzie można zarejestrować się do bazy dawców szpiku.

11.00. - 16.00. - przy kole widokowym AmberSky zostaną ustawione punkty, w których będzie można bezpłatnie:
-Wykonać badania profilaktyczne: tętna i ciśnienia tętniczego
-Poznać zasady udzielania pierwszej pomocy


Dodatkowo przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna na Fundację Pomorze Dzieciom (hospicjum). Dodatkowo, właściciel AmberSky - firma SkyWheels Sp. z o.o. przekaże dochód z co 10. biletu zakupionego w dniu: 07.09.2019r. na rzecz Fundacji Pomorze Dzieciom.

Pomagając bawimy, bawiąc pomagamy! Podczas Koła Życia przed AmberSky na dzieci czekają niezapomniane atrakcje. Wszystkie dzieci mogą spróbować swoich sił w tworzeniu ogromnych baniek mydlanych oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Najmłodsi, którzy skorzystają z AmberSky mogą dodatkowo odwiedzić stanowisko malowania buziek i modelowania balonów.

Na wszystkich, którzy zdecydują się pomóc potrzebującym: oddać krew, zapisać się do bazy dawców szpiku lub wspomóc dzieci z hospicjum czeka słodka niespodzianka - kolorowa wata cukrowa! Wata dostępna będzie w dwóch kolorach do wyboru - czerwonym i niebieskim, czyli w barwie krwi i Fundacji Pomorze Dzieciom. Dodatkowo, w piątek 6.09 koło rozbłyśnie na czerwono - w kolorze krwi, by przypomnieć mieszkańcom i turystom Gdańska o sobotniej akcji. W sobotni wieczór, na zakończenie Koła Życia, AmberSky podświetlone zostanie kolorem niebieskim - barwą Fundacji Pomorze Dzieciom.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.