Impreza już się odbyła

Kolektyw Forum - inauguracja (1 opinia)

 • piątek, 14 lipca 2017, godz. 15:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk
 • Bilety
  wstęp wolny

W tegorocznym sezonie letnim w Gdańsku odbędzie się ciekawe wydarzenie uliczne, będące połączeniem gry miejskiej i festiwalu street art.

Relacja z imprezy

Z inicjatywy nowopowstającego FORUM GDAŃSK zawiązał się KOLEKTYW FORUM, czyli grupa trójmiejskich artystów tworzących "sztukę ulicy". Ideą przyświecającą tej inicjatywie jest zrealizowanie działań artystycznych, które wzbogacą przestrzeń Głównego Miasta i podkreślą jego udział w świecie popularnej sztuki współczesnej. Jednocześnie stworzone przez artystów instalacje przestrzenne stanowić będą jeden z elementów gry miejskiej, której tematem przewodnim jest "życie gdańskich ulic wczoraj i dziś", prezentując gdańskie ciekawostki kulturowe z przymrużeniem oka. Hasłem przewodnim wydarzenia jest popularne towarzyskie powiedzenie: #widzimysięnamieście.

Start gry miejskiej odbędzie się 15 lipca. Dedykowane mapki z zadaniami oraz nagrody dla wytrwałych czekać będą w Instytucie Kultury Miejskiej na Długim Targu. Wydarzeniu dedykowany jest profil "Kolektyw Gdańsk" na Facebook'u, pełen ciekawostek i podpowiedzi do gry.

W przededniu, 14 lipca, zabawę ze sztuką i kulturą zainauguruje happening artystyczny: artyści Tomasz Górnicki, Nespoon, Monstfur, SC Szyman i Seikon będą instalować dzieła sztuki na żywo, jednocześnie w kilku miejscach w Gdańsku: na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego, na elewacji Hotelu Hilton, na terenie Filharmonii Bałtyckiej oraz na szlaku Drogi Królewskiej. Po zapadnięciu zmroku instalacje zostaną oświetlone i na dziedzińcu Teatru Szekspirowskiego spotkać będzie można artystów, entuzjastów i przyjaciół Kolektywu Forum.

Celem wydarzenia jest promowanie współczesnej sztuki street art'u oraz interesujących miejsc i postaci na mapie artystycznego, kulturalnego i intelektualnego życia Gdańska. Projekt jest doskonałą okazją do wzmacniania poczucia wspólnoty gdańszczan i wizerunku otwartego na różnorodność miasta wolności.

Wydarzenie objęte jest Patronatem medialnym Radia Gdańsk i partnerują mu instytucje kultury, m.in. Gdański Teatr Szekspirowski, Filharmonia Bałtycka i Instytut Kultury Miejskiej oraz Hotel Hilton. Kuratelę artystyczną sprawuje Your Art Maison Gallery, twórcą koncepcji i realizatorem gry miejskiej jest agencja kreatywna 2Pi Group.

Przeczytaj także

Opinie (1)

 • Sprzedajni artyści w służbie molocha. Żałosne.

  Sprzedajni artyści w służbie molocha. Żałosne.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.