stat

Kolędy polskie (1 opinia)

 • wtorek, 28 grudnia, godz. 20:00
 • Lokalizacja
 • Bilety
  49
  Kup bilet

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie Kolędy Polskie - koncert kolęd. W wyjątkowych miejscach, a więc kościołach i katedrach polskich miast, w otoczeniu bożonarodzeniowych szopek, najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zaprezentują wybitni soliści operowi/musicalowi przy akompaniamencie fortepianu i skrzypiec. Kolędy Polskie bilety już dostępne.

Kolędy Polskie - koncert kolęd trasa 2021
Katowice - 25.12, Kościół Ewangelicko - Augsburski
Kraków - 25.12, Kościół Rektoralny PW. Przemieniena Pańskiego
Opole - 26.12, Kościół PW Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha
Wrocław - 26.12, Katedra św. Marii Magdaleny
Łódź - 27.12, Kościół Polskokatolicki
Warszawa - 27.12, Kościół Rzymskokatolicki św. Jacka
Olsztyn - 28.12, Kościół Ewangelicko - Augsburski
Gdańsk - 28.12, Kościół św. Katarzyny
Szczecin - 29.12, Kościół św. Piotra i Pawła
Bydgoszcz - 30.12, Kościół Polskokatolicki
Poznań - 30.12, Kościół św. Kazimierza
Lublin - 9.01.2022, Kościół Ewangelicko- Augsburski |przeniesione z 10.01.2021
O wydarzeniu Kolędy Polskie - koncert kolęd
Polskie kolędy to wyjątkowy skarbiec naszych najlepszych wartości i uczuć - religijnych, narodowych, artystycznych, ale i tych związanych z najcieplejszymi wspomnieniami: Wigilii, choinki i Pasterki. Razem z upływem czasu i zatracaniem się dawnych obyczajów i kultywujących je pokoleń, coraz bardziej tęsknimy za tradycją wspólnego kolędowania i najcieplejszych uczuć związanych z kolędami. Odpowiedzią na zaspokojenie tej tęsknoty jest nasz koncert kolęd.

kolędy i pastorałki - koncerty w Trójmieście
Zachęcamy, aby w koncercie uczestniczyły całe rodziny gdyż w finale koncertu artyści zaproszą jego najmłodszych uczestników do wspólnego zaśpiewania kolędy "Przybieżeli do Betlejem".

Podczas koncertu kolęd wystąpią
Aleksandra Borkiewicz - sopran, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi. Wystąpiła również na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej w spektaklu "Cud, czyli Krakowiaki i Górale" J. Stefaniego. Współpracuje również z Opera da Camera di Roma, z którą koncertuje głównie w Rzymie jak i innych europejskich miastach.


Aleksander Kruczek - tenor, występował na deskach Teatru Muzycznego w Gliwicach, Teatru Wielkiego, Opery Kameralnej w Warszawie, Teatru Wielkiego - Operze Narodowej Współpracuje również z Opera da Camera di Roma, z którą koncertuje głównie w Rzymie jak i innych europejskich miastach.


Podczas koncertu Kolędy Polskie usłyszymy operowe wydanie takich kolęd jak m.in. "Lulajże Jezuniu", "Bóg się rodzi", "Cicha noc", "Do szopy, hej pasterze", "Dzisiaj w Betlejem", "Gdy się Chrystus rodzi", "Nie było miejsca dla Ciebie", "Gdy śliczna Panna", "Jezus malusieńki", "Mizerna cicha, stajenka licha", "Nie było miejsca dla Ciebie", "Oj maluśki maluśki", "Przybieżeli do Betlejem", "Triumfy Króla Niebieskiego", "W żłobie leży", "Wśród nocnej ciszy".Oprócz tego, podczas koncertu, prezentacja wybranych kolęd poprzedzona będzie wstępem, podczas którego soliści opowiedzą widzom interesującą genezę powstania danych kolęd.Uwaga: Organizator informuje, iż podczas koncertów przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne oraz restrykcje nałożone na organizatorów koncertów w związku z pandemią covid-19.Koncert realizowany przez agencję artystyczną Prestige Concerts we współpracy z Opera da Camera di Roma.
Kup bilet
sty'22 8

sobota, godz. 19:00

Gdańsk, Sopot,
bilety 59 - 129 zł
Kup bilet
sty'22 19

środa, godz. 17:30

bilety 80 zł
Kup bilet

Opinie (1)

 • Jest zakaz jakim prawe kościół organizuje koncerty ?/

  Ludzie nie powinni iść w proteście

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.