stat
Impreza już się odbyła

Koledy i pastoralki - Halina Frąckowiak (1 opinia)

19 stycznia zapraszamy do kościoła NMP Matki Kościoła na koncert Haliny Frąckowiak, która wystąpi z repertuarem kolędowym.

Halina Frąckowiak, wykonawczyni niezapomnianych przebojów, takich jak "Bądź gotowy dziś do drogi", "Napisz, proszę", "Papierowy księżyc", "Dancing Queen", "Bądź gotowy" czy "Serca gwiazd". Debiutowała, kiedy miała 16 lat na II Festiwalu Młodych Talentów. Współpracowała z takimi zespołami, jak Czerwono-Czarni, ABC, Tarpany czy Drumlersi. Karierę solową rozpoczęła w 1972 r. Halina Frąckowiak to jedna z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej lat 70-tych i 80 tych. Piosenkarka nagrała ponad 20 płyt i kaset, a jej koncerty można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

kolędy i pastorałki - koncerty w Trójmieście


W roku 2005 artystka odznaczona została medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" - przyznawanym przez Ministra Kultury. Jej twórczość niezmiennie cieszy się dużą popularnością, gromadząc na koncertach pełne sale. W jednym z wywiadów Artystka powiedziała: "Tak długo jesteśmy, jak długo ludzie nas chcą oglądać i słuchać, ale też tak długo jak my sami w sobie mamy ten potencjał, radość życia i chęć dawania. No, bo jeżeli mamy co dać, to i ludzie chcą to otrzymać."

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Kolędy i pastorałki

    Wróciłam niedawno z koncertu H.Frąckowiak . Jestem zachwycona tak aranżacją Kościoła jak i występem naszej artystki.
    Dawno nie byłam na tak przepięknym koncercie

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.