Kobranocka / Róże Europy / Sztywny Pal Azji (2 opinie)

 • piątek, 28 lutego 2020,
  godz. 18:00
 • 80 zł, w przedsprzedaży  70
  Kup bilet

Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na trasę zespołów Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy. Trzy muzyczne ikony lat 80. na jednej, klubowej scenie. To za sprawą Ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i jarocińskiego festiwalu.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że wtedy nie było internetu, YouTube i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów niosła się za sprawą kaset przegrywanych na Grundigach i piosenkach śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których leciało 20 minut Wideoteki, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i „Rozgłośnią Harcerską”. To tyle historii. Czas na powrót do przeszłości!

rock - koncerty w Trójmieście


KOBRANOCKA
Początki grupy sięgają roku 1984, kiedy to spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna - "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". Dyskografię zespołu zamyka "Prawdopodobnie najlepsze", wydana w 2016. Zespół tworzą: Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku, Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja, dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987, Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem "Atrakcyjny Kazimierz"), powrócił do zespołu w 1996, Jacek Moczadło - gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na "Sterowany jest ten świat" i już pozostał. W 2018 roku Kobranocka weszła do studia, a 12 kwietnia 2019 roku miała miejsce premiera najnowszego albumu Kobranocki – „My i oni”. Album niemal natychmiast uplasował się na drugim pod względem sprzedaży miejscu w Empiku. Podczas trasy prócz evergreenów zespołu ("Ela, czemu się nie wcielasz?", "List z pola boju", "Kocham Cię jak Irlandię", "Hipisówka") usłyszymy również kilka nowych piosenek, w tym tytułowe „My i oni”.

SZTYWNY PAL AZJI
Polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i w pierwszej połowie lat 90. Grupa powstała na początku 1986 roku. Została założona przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru - Jarosława Kisińskiego, oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zaprezentowała styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta formacji zatytułowana "Europa i Azja". Największe przeboje pochodzące z tego albumu - "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności", bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu. W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988) oraz na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. "Dzień Solidarności".
 
RÓŻE EUROPY
Milion sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii i Włoszech! Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie, gdzie grają. Lubimy grać, a publiczność lubi bawić się z nami. Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30-lecia ("Zmartwychwstanie").

18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - start koncertu
 
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu)

Bilety kolekcjonerskie:
Sklep Muzyczny Puls, ul. Wójta Radtkego 47A

Wysyłkowa sprzedaż biletów kolekcjonerskich: tel.12 632 21 47 (metal.shop.dluga@gmail.com)

Bilety elektroniczne:
Ticketmaster: https://www.ticketmaster.pl/artist/kobranocka-bilety/992759 oraz w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce
eBilet: https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/roze-europy/ oraz w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce
Going: https://goingapp.pl/evt/2116690/kobranocka-roze-europy-sztywny-pal-azji
Kup bilet

Sztywny Pal Azji Akustycznie

lis 10

niedziela, godz. 19:00

Pruszcz Gdański,
bilety 100 zł
przedsprzedaż 85 zł

Zadzwońcie po Milicję

gru 14

sobota, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 89-149 zł
Kup bilet

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni