stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kobiety też budują statki - spacer

Jak daleko sięga historia kobiet w przemyśle okrętowym w Polsce? Jakie zawody wykonywały kiedyś i wykonują dziś? W trakcie spaceru przewodniczkami będą aż cztery kobiety, w tym trzy pracujące w branży morskiej: Patrycja Kruk - projektantka architektury statków wodnych, Emilia Mirek - operatorka suwnic nabrzeżowych, Dominika Werdecka-Latarska - inspektorka powłok malarskich. O pracownicach Stoczni Gdańskiej opowie Magda Stormowska.

Spacerem kontynuujemy świętowania Światowego Dnia Morza, którego tegorocznym hasłem jest "Empowering Women in the Maritime Community".

O przewodniczkach:
Patrycja Kruk - projektantka architektury statków wodnych. Absolwentka Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Doktorantka macierzystej uczelni zajmująca się zagadnieniem edukacji zwróconej na poznanie lokalności, ze szczególnym uwzględnieniem obecności elementów architektury statkowej w przestrzeni miejskiej. Współzałożycielka Grupa byćMORZE, zajmującej się edukacją projektową połączoną z popularyzacją kultury związanej ze statkami.

Emilia Mirek - operatorka suwnic nabrzeżowych i placowych na terminalu kontenerowym w Gdańsku. Pasjonatka wielkich maszyn, motoryzacji i fotografii. Z wykształcenia technik inżynierii i ochrony środowiska, technik ochrony fizycznej i mienia oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Dominika Werdecka-Latarska - inspektorka powłok malarskich. W dziale kontroli jakości firmy Montex Shipyard odpowiedzialna za sprawdzanie jakości na etapie przygotowania powierzchni do aplikacji farby, jak i samego malowania. W branży stoczniowej od ponad 6 lat. Absolwentka Politechniki Gdańskiej wydziału Chemicznego.

Magda Stormowska - gdańszczanka, córka Stoczniowca, miłośniczka rodzinnego miasta, polskiego filmu oraz wszystkich muzeów świata, a po 10-letnim pobycie na Śląsku - propagatorka przemysłowego dziedzictwa. Absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim, zawodowo związana z administracją publiczną. Przewodniczka po terenach postoczniowych w projekcie Metropolitanka

---

Spacer we współpracy projektów: "Metropolitanka" oraz "Kobiety też budują statki".
fot. Bogna Kociumbas

Projekt "Kobiety też budują statki" sfinansowano ze środków Miasto Gdańsk.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij