stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kobiety też budują statki - spacer

Jak daleko sięga historia kobiet w przemyśle okrętowym w Polsce? Jakie zawody wykonywały kiedyś i wykonują dziś? W trakcie spaceru przewodniczkami będą aż cztery kobiety, w tym trzy pracujące w branży morskiej: Patrycja Kruk - projektantka architektury statków wodnych, Emilia Mirek - operatorka suwnic nabrzeżowych, Dominika Werdecka-Latarska - inspektorka powłok malarskich. O pracownicach Stoczni Gdańskiej opowie Magda Stormowska.

w każdą sobotę (do 29.05)

Gdańsk, Wyspa Sobieszewska
maj 20

czwartek, godz. 11:00

Wstęp wolny
Spacerem kontynuujemy świętowania Światowego Dnia Morza, którego tegorocznym hasłem jest "Empowering Women in the Maritime Community".

O przewodniczkach:
Patrycja Kruk - projektantka architektury statków wodnych. Absolwentka Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Doktorantka macierzystej uczelni zajmująca się zagadnieniem edukacji zwróconej na poznanie lokalności, ze szczególnym uwzględnieniem obecności elementów architektury statkowej w przestrzeni miejskiej. Współzałożycielka Grupa byćMORZE, zajmującej się edukacją projektową połączoną z popularyzacją kultury związanej ze statkami.

Emilia Mirek - operatorka suwnic nabrzeżowych i placowych na terminalu kontenerowym w Gdańsku. Pasjonatka wielkich maszyn, motoryzacji i fotografii. Z wykształcenia technik inżynierii i ochrony środowiska, technik ochrony fizycznej i mienia oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Dominika Werdecka-Latarska - inspektorka powłok malarskich. W dziale kontroli jakości firmy Montex Shipyard odpowiedzialna za sprawdzanie jakości na etapie przygotowania powierzchni do aplikacji farby, jak i samego malowania. W branży stoczniowej od ponad 6 lat. Absolwentka Politechniki Gdańskiej wydziału Chemicznego.

Magda Stormowska - gdańszczanka, córka Stoczniowca, miłośniczka rodzinnego miasta, polskiego filmu oraz wszystkich muzeów świata, a po 10-letnim pobycie na Śląsku - propagatorka przemysłowego dziedzictwa. Absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim, zawodowo związana z administracją publiczną. Przewodniczka po terenach postoczniowych w projekcie Metropolitanka

---

Spacer we współpracy projektów: "Metropolitanka" oraz "Kobiety też budują statki".
fot. Bogna Kociumbas

Projekt "Kobiety też budują statki" sfinansowano ze środków Miasto Gdańsk.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.