• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Klub filmowy (5 opinii)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

I klasyki filmowe, i nowości ze światowych ekranów. Komedie, horrory, filmy obyczajowe - czasu nie będzie tylko na "mdłe" filmy - obiecuje Piotr Chrzanowski, kierownik Sceny Muzycznej GAK, gdzie od 7 lutego będzie funkcjonował Klub Filmowy Kosmos. Swoją nazwą nawiąże on do kultowego kina funkcjonującego na Oruni do początku lat 90-tych. W każdy piątek o 18:00, od lutego do końca maja, w siedzibie Sceny Muzycznej zostanie zorganizowany pokaz wraz z prelekcją i rozmową przy kawie lub herbacie. Spotkania moderowane będą przez młodych filmoznawców z Uniwersytetu Gdańskiego.

gru 13

środa, godz. 18:00

bilety 38,90 zł
przedsprzedaż 28,90-36,90 zł

w każdy piątek (do 15.12), godz. 18:00

bilety 9 zł
Kup bilet
Klub Filmowy Kosmos startuje 7 lutego i w każdy kolejny piątek do końca maja zostanie zorganizowany pokaz filmowy wraz z prelekcją i rozmową przy kawie lub herbacie. Filmy w ramach Klubu Filmowego Kosmos prezentowane będą w ramach trzech bloków: cykl Galaktyki klasyki, prezentujący kino, które powinien znać każdy, Gatunkowa Supernowa, podczas którego będzie można obejrzeć filmy wyróżniające się konwencją, tematyką lub gatunkiem oraz opowiadający o różnych okresach życia człowieka Cykl życia gwiazdy. Wśród wyświetlanych filmów znajdzie się m.in I tak Cię kocham (reż. Michael Showalter), Królowa Kier (reż. May el-Toukhy), Młodość (reż. Paolo Sorrentino), Mustang (reż. Deniz Gamze Ergüven) czy Paterson (reż. Jim Jarmusch). Szczegółowy repertuar można na bieżąco śledzić w specjalnie przygotowanej grupie Klubu na facebooku (adres: fb.com/groups/KFKOSMOS).

W ramach klubu planowane są także spotkania z ludźmi kina: dziennikarzami, reżyserami i filmoznawcami. Jednym z potwierdzonych gości Kosmosu będzie związana z Orunią Elżbieta Benkowska, której film dyplomowy "Olena" otrzymał nominację do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych 66. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Oprócz prezentacji swoich dzieł, reżyserka z pewnością opowie także o przygotowywanym przez nią projekcie "Orunia 4ever" - pełnometrażowym filmie luźno inspirowanym historią oruńskiej telewizji Orunia Sky.

Klub Filmowy Kosmos będzie nawiązywał do tradycji oruńskiej kinematografii - otwartego w 1962 roku, a nieistniejącego już dziś kina Kosmos. Kino funkcjonowało przez ponad 30 lat przy ul. Jedności Robotniczej (dziś Trakt Św. Wojciecha). - Mamy nadzieję, że mieszkańcy Oruni zaangażują się w działanie klubu tak jak kiedyś chętnie przychodzili do kina Kosmos - mówi Piotr Chrzanowski ze Sceny Muzycznej GAK.

Karnet klubowicza na wszystkie 17 spotkań (od lutego do maja) to koszt zaledwie 50 zł. Bilety można zakupić w kasie Sceny Muzycznej GAK od poniedziałku do piątku lub online - wystarczy napisać krótką informację o chęci zakupu karnetu na adres info@scenamuzyczna.pl. Można wykupić wejściówkę także na pojedyncze spotkanie klubu za 5 zł - te bilety sprzedawane będą przed poszczególnymi seansami.

Opinie (5)

 • Brak wglądu w repertuar (1)

  Niestety brak wglądu w repertuar, jest to grupa zamknięta na facebooku i przed przystąpieniem do klubu nie można nawet dowiedzieć się co będzie grane w ramach tych piatkowych spotkań. Szkoda.

  • 2 5

  • Wgląd w repertuar!

   Grupa na Facebooku jest otwarta, każdy może do niej dołączyć. Ja w niej jestem i znam repertuar na najbliższe spotkania, wiec to chyba żaden problem...

   • 5 1

 • Przepiękna inicjatywa

  Bardzo ładne miejsce w sercu parku, ciekawe rozmowy prowadzone po filmie, w dawnym stylu. Do tego ciastka, kawa herbata. Jestem pod wrażeniem, oby tak dalej

  • 5 0

 • Wpadajcie, warto

  Byłyśmy na dwóch pierwszych, mega warto. Sympatyczni studenci wprowadzają do filmu, zdradzają parę ciekawostek, dzięki którym lepiej się ogląda. Do tego bufet z kawusią i herbatką, a to wszystko za piątala :D żal zmarnować okazję :D a repertuar w punkt, każdy znajdzie coś dla siebie :D

  • 3 0

 • jak najbardziej

  Jestem zażenowany opinią o braku wglądu w repertuar, skoro ja będąc mega nierozgarniętym wiem co będzie pod koniec marca.

  Ja jestem zachwycony, ze w końcu coś sie dzieje na Oruni, nie dla babć +80 i dzieciaków do 3 roku życia...

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • projekcje filmowe
  gru 9-10
  sobota - niedziela, g. 19:00
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Beyoncé
 • pop , projekcje filmowe
  gru 10
  niedziela, g. 19:00
  Gdańsk, Helios Alfa Centrum
  Renaissance: A Film By Beyoncé