stat
Impreza już się odbyła

Klocki LEGO® dla każdego!

Marcin Żbikowski, budujący z klocków LEGO® od ponad 30 lat, zaprezentuje swoje autorskie modele maszyn budowlanych w przestrzeni JuniorBoxu. Zapraszamy na wystawę!

15 lipca - 9 sierpnia 2021

Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego
Wstęp wolny

7 listopada 2020 - 29 sierpnia 2021

Konstrukcje powstawały niemal przez rok, a ich łączna waga to aż 6,8 kg! Czy wiecie, że już ponad 400 milionów ludzi na całym świecie bawiło się klockami LEGO®? Nie mogło ich zabraknąć w zaprojektowanej dla najmłodszych przestrzeni JuniorBoxu. Klocki zawdzięczają swoją nazwę dwóm duńskim słowom "leg godt" (baw się dobrze). O tym, że budowanie z klocków LEGO® to świetna zabawa, wiedzą jednak nie tylko dzieci.

Jeśli jesteście ciekawi, co może powstać, kiedy najpopularniejsze klocki świata trafią w ręce AFOLa, czyli Dorosłego Fana LEGO® (ang. Adult Fan of LEGO®), koniecznie zajrzyjcie do InfoBoxu w niedzielę 17 grudnia. To jedyna okazja, by obejrzeć z bliska odwzorowaną w skali 1:26 wielką spycharkę Komatsu i koparkę Terex, model w skali 1:42. Oba modele wzbogacą ekspozycję w JuniorBoxie i będzie można je oglądać do końca marca 2018 r. Po prezentacji zachęcamy młodszych i starszych do wspólnego budowania.

I jeszcze garść ciekawostek technicznych, dotyczących obu kultowych maszyn.

Komatsu D575A-3 Super Dozer

W pełni funkcjonalny model (skala 1:26) największej seryjnie produkowanej spycharki gąsienicowej na świecie. Napęd elektryczny, funkcje lemiesza i zrywaka sterowane pneumatycznie. Waga: 2,5 kg. Czas budowy: 5 miesięcy. Ilość użytych elementów: 2000-3000.

Terex RH400

W pełni funkcjonalny, zdalnie sterowany model największej na świecie hydraulicznej koparki przedsiębiernej. To także największy pojazd na świecie. Posiada 2 niezależne obwody elektryczne, 11 silników (w tym 4 serwomotory do sterowania zaworami pneumatycznymi), 4 kompresory. Oświetlenie LED. Waga: 4,3 kg. Czas budowy: 6 miesięcy. Ilość użytych elementów: około 4000. Model w 2009 roku zwyciężył w ogólnopolskim konkursie na najlepszy autorski model wykonany z klocków LEGO® organizowany przez Polski Klub Dorosłych Fanów LEGO® - LUGPol.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.