• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Klinika Dla Roślin - edycja sierpniowa!

Dnia 20 sierpnia 2022 roku o godzinie 12:00 w Gdańsku odbędzie się wymiana roślin. Wydarzenie organizowane jest przez lokalnych działaczy Stowarzyszenia Otwarte Klatki, którzy na co dzień zajmują się ochroną zwierząt hodowanych przemysłowo, oraz przez Klinikę dla Roślin, czyli grupę organizującą comiesięczne warsztaty poświęcone tematyce roślinnej.

paź 9

niedziela, godz. 12:30

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy Dzieci do lat 3 - 0 zł
lis 11

piątek, godz. 12:00 - 21:00

Wstęp wolny
Wydarzenie odbędzie się w prowadzonym przez Stowarzyszenie Morena Domu Sąsiedzkim Jaśkowa 7. Uczestnicy będą mogli przynieść własną roślinkę na wymianę, a także przyjąć podarunek w postaci jednej z roślin dostarczonych na wydarzenie przez kwiaciarnię Flora Muzyka oraz Fundację Schronisko dla Roślin.

Ta edycja będzie inna niż wszystkie, bo bohaterami rozmów będą także zwierzęta. Oprócz rozmów dotyczących pielęgnacji roślin, chcemy także poruszyć kwestię tego, jak na co dzień pomagać zwierzętom. Dowiemy się czy mamy wpływ na zmianę warunków chowu przemysłowego - podkreśla Malwina Kozłowska, koordynatorka projektu Klinika dla Roślin, która poprowadzi spotkanie.

Koordynatorka trójmiejskiej grupy lokalnej Otwartych Klatek Katarzyna Sokołowska dodaje: "Podczas wydarzenia będzie można zdobyć piękne rośliny do swojego domu i jednocześnie pomóc zwierzętom. Będzie możliwość wsparcia finansowo naszych działań oraz wyrażenia poparcia dla zakazu hodowli zwierząt na futra poprzez podpisanie się pod Fur Free Europe, czyli Inicjatywą Obywatelską mająca na celu wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt na futra na terenie całej Unii Europejskiej".

Powyższy happening nie jest ani pierwszym, ani ostatnim ciekawym wydarzeniem tego roku organizowanym przez Otwarte Klatki. 6 sierpnia z inicjatywy Stowarzyszenia odbyły się zajęcia z jogi na plaży, zaś w dniach 30 - 31 lipca na gdańskiej edycji Tattoo Konwent wykwalifikowani tatuażyści wykonywali uczestnikom tatuaże w ramach benefitu na rzecz walki z przemysłem futrzarskim.

Jak to działa?
->przynosisz roślinkę (napisana jaka nazwa roślinki) i wymieniasz na inną,
->nie przynosisz roślinki, ale możesz zabrać roślinkę za darowiznę dla Otwartych Klatek (będziemy mieć wiele roślin do oddania dzięki życzliwości @floramuzyka oraz @schroniskodlaroslin)
Mile widziane wszystkie gatunki, odchowane okazy oraz świeżo przycięte szczepki roślin.
Podczas tej edycji pomagać nam będą nasi znajomi ze stowarzyszenia @Otwarteklatki z którymi będzie można podczas wydarzenia porozmawiać o tym jak możemy pomagać na co dzień zwierzętom oraz będzie można podarować darowiznę na cele statutowe stowarzyszenia.

** Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa
mailowo: mk@morena.org.pl
lub telefonicznie: 515 151 802
Szczegółowe informacje zostają regularnie publikowane na naszej grupie KLINIKA DLA ROŚLIN
link: https://www.facebook.com/groups/klinikadlaroslin

Opinie