• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Klimat amerykańskiego południa czyli Witek Bielski i Swing i Blues

W długi czerwcowy weekend zapraszamy serdecznie na potańcówkę z muzyką na żywo lub (jak kto woli) koncert z możliwością potańczenia lub posiedzenia i posłuchania. Tym razem impreza mieszana swingowo-bluesowa, a w roli głównej nasz gość z Warszawy, wybitnie utalentowany muzyk, Witek Bielski i jego lokalni goście.

paź 14

sobota, godz. 19:00

bilety 50 zł
przedsprzedaż 45 zł
Kup bilet
lis 2

czwartek, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet
Witek Bielski to muzyk i artysta, którego nie trzeba przestawiać pasjonatom swingu i bluesa w Polsce. Witek jest multiinstrumentalistą, któremu nie straszna jest gitara, klawisze, perkusja, a ostatnio eksperymentuje z trąbką oraz harmonijką. W czasie swojego pobytu w Stanach Zjednoczonych wprawił w osłupienie lokalnych muzyków bluesowych, co nie zdarza się często. Witek, oprócz wyjazdów za granicę lub po Polsce, grywa w Warszawie, gdzie współpracuje z wieloma klubami, instytucjami kultury oraz innymi artystami bluesowymi oraz jazzowymi.

blues / soul - koncerty w Trójmieście


Klub Desdemona jest wspaniałym miejscem na takie koncerty - ważny punkt na mapie Trójmiasta nie tylko urzeka klimatycznym barem, gdzie napijecie się dobrego piwa czy drinków, ale także zjawiskowym poziomem -1 z parkietem idealnym na koncerty albo potańcówki. W przerwie między setami, a także po koncercie zapraszamy na parkiet, gdyż muzyka nie przestanie grać - bawimy się dalej.

Witek "Little Boogie Slim" Bielski - multiinstrumentalista i wokalista bluesowy. Zaczął naukę muzyki w wieku sześciu lat, od gry na fortepianie. W 2006 r. założył pierwszy duet z harmonijkarzem Antkiem "Kurson" Kurkiem. Regularnie występowali w renomowanym, warszawskim klubie jazzowym Tygmont, oraz wziął udział w licznych festiwalach i konkursach, w tym: International Blues Challenge (2009, USA), Jesień z Bluesem, Lauba Pełno Bluesa i Jimiway Blues Festiwal. Jego solowy album "Born to Blues" doszedł do półfinału IBC w kategorii "Best Self-produced CD". Jest magistrem muzyki (Music & Sonic Media, 2014, University of Sussex, Anglia). W 2016 razem ze Sławkiem Nowodworskim założył zespół The Blue Drags, do którego wkrótce dołączyła Krystyna Ostrowska i Jan Lipert. Razem grali na wielu festiwalach tanecznych i muzycznych, w tym Bluesila (Litwa), Blues Meets Balboa (Lipsk, Niemcy), Bear Blues & Fusion Exchange (Berlin, Niemcy) czy Rawa Blues (Polska). Obecnie występuje z zespołem Smokey & The Slim Cats.

Jak wygląda potańcówka bluesowa lub swingowa?

https://www.youtube.com/watch?v=cXyDPN0Y3X4
https://www.youtube.com/watch?v=mmHR4uOxY0w

Jak gra Witek Bielski?

https://www.youtube.com/watch?v=uZoGwOUc2-k
https://www.youtube.com/watch?v=EeDgf_W9jhg

Impreza organizowana przez klub Desdemona oraz szkołę Harlem Beats.

Opinie