stat
PATRONAT

Klarnetowe panaceum

Zapraszamy serdecznie na koncert zatytułowany "Klarnetowe panaceum", z udziałem studentów i pedagogów Akademii Muzycznej w Gdańsku, na co dzień zrzeszonych w Kole Naukowym Akademii Muzycznej w Gdańsku.

cze 23

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
lip 4

niedziela, godz. 16:00

Gdynia,
bilety 10 zł
Kup bilet
Czas izolacji i kwarantanny jest szczególnie trudny dla młodych muzyków. Postanowili oni zaaplikować sobie i publiczności panaceum w postaci solidnej dawki "szczepionki" przeciw smutkom i niedogodnościom życia spowodowanych brakiem możliwości obcowania z żywą muzyką. Jako pomysłodawcy koncertu mają nadzieję, że bogactwo brzmień całej rodziny klarnetów, od najmniejszego klarnetu es, po klarnet basowy jak i różnorodny program, zapewnią zarówno im - wykonawcom jak i słuchaczom wiele radości i dostarczą moc pozytywnej energii.

koncerty w Trójmieście


Pragniemy zaprezentować różnorodne składy i konfiguracje instrumentarium klarnetowego. Melomani będą mogli usłyszeć utwory na klarnet solo, kwartet klarnetowy, klarnet współpracujący z instrumentami smyczkowymi, a na koniec, w "wielkim finale" wystąpią wszyscy artyści biorący udział w koncercie, czyli prawdziwa orkiestra klarnetowa.

Nasza "szczepionka" będzie wieloskładnikowa! Pokażemy utwory zróżnicowane stylistycznie - dzieła twórców, których nie może zabraknąć w repertuarze wytrawnego klarnecisty, takich jak Carl Maria von Weber czy Richard Strauss, muzykę francuskiego kompozytora Claude'a Debussy'ego, czy w końcu utwory wielkich klasyków muzyki współczesnej - Krzysztofa Pendereckiego i Oliviera Messiaena. Mamy nadzieję, że muzyka klezmerska, której autorem jest Alexis Ciesla, wprowadzi wszystkich w radosny nastrój, oczaruje witalnością i szczerością przekazu. Dodamy trochę ciepła płynącego prosto z Kuby za pośrednictwem muzyki wielkiego klarnecisty jazzowego Paquito D'Rivery. Mamy też "asa w rękawie" w postaci młodego klarnecisty i ambitnego kompozytora, studenta pierwszego roku naszej gdańskiej akademii - Szymona Wieczorka.

Jesteśmy pewni, że nasze panaceum na czasy zarazy okaże się skuteczne i choć na chwilę pozwoli Państwu zapomnieć o trudach codzienności! Koncert ten to też wyjątkowa okazja do promocji jednego z najwspanialszych i najwszechstronniejszych instrumentów, jakim jest klarnet.

Wykonawcy:
Weronika Cichy, Karolina Kościuch, Szymon Wieczorek, Emilia Kwaśniewska, Dawid Dylewski, Stanisław Górka, Przemysław Juchniewicz, Liubou Tsudzila, Joanna Kulikowska, Pablo Martin, Sylwia Adamska, Przemysław Śmietana, Andrzej Wojciechowski, Grzegorz Wieczorek

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.